bóle brzucha i złe samopoczucie

napisał/a: saboteur 2014-10-15 21:37
Witam, Jan (29 lat), moim problemem są szeroko pojęte problemy gastryczne z którymi nie umiem sobie poradzić, a uprzykrzają mi żywot. Bóle,biegunki,kolki,przelewanie, skurcze, wzdęcia,wiatry i ogólnie związane z tym złe samopoczucie. Pierwszy raz doświadczyłem tego jakieś 7 lat temu przez co nabawiłem się okropnych stanów lęków (właściwie powróciły wtedy). Kolejny raz zdarzył się na początku tego roku, następnie kilka miesięcy względnego spokoju i od września na nowo z tym że od kilku dni jest naprawdę paskudnie. Czuję skurcze w okolicy żołądka, wzdęcia, uczucie przepełnienia w dole brzucha, kłucie, pobolewanie itp. Najbardziej drażnią mnie objawy których sam nie potrafię dokładnie opisać (przykładem może być beznadziejnie przykre uczucie jakby chłodu a następnie takiej mega pustki w jelitach) pulsowanie jelit, gniecenie. Zawsze w takich momentach moje samopoczucie leci na łeb na szyję, nie mogę przestać o tym myśleć ,pochłania mnie to bez reszty, w jednej chwili tracę humor, apetyt,cierpliwość, pojawia się duży stres. Proszę o jakąś poradę, sugestie gdzie szukać problemu.W lutym byłem u lekarze który tradycyjnie zdiagnozował ulubioną chorobę lekarzy.....czyli ten cały domniemany zespół jelita drażliwego, który wg. mnie jest totalną bzdurą.
Piszcie, proszę, wszyscy którzy się znają bądź nie znają ,a doświadczają podobnych dolegliwości.
napisał/a: Konstans 2014-10-16 08:38
Hej,
poza tymi objawami czy towarzyszą Ci inne, jak biegunki, brak apetytu, nudności, mdłości, złe samopoczucie po jedzeniu, złe trawienie?
Jak ze stolcem? wygląd, konsystencja, częstotliwości oddawania?
Co jesz?
Ale poproszę o konkretne produkty - wymień, wypisz. Co pijesz?
Nim nie odp. na te pytania, nie pomogę. A chcę :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: saboteur 2014-10-19 13:07
Witam, jem wszystko co do jedzenia się nadaje, mam tak od zawsze i to by było tyle o pokarmach. Dolegliwość pojawia się na czczo jak i po jedzeniu, stresuje mnie to bo nie potrafię nawet dokładnie lekarzowi tego zobrazować i on traktuje to po prostu jako ból brzucha. Odczucia te są bardziej intensywne w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Czuje jak by w w okolicach pępka rosła mi w brzuchu bańka, pulsowanie jelit, i uczucie jakby zapadania się ich do środka, a to znowu jakiś ucisk,rozpieranie. Często mam wrażenie że uwiera mnie nawet koszulka. Nasila się do również po wypróżnieniu (właściwie nie wiem czy nasila się, czy ja bardziej odczuwam).
napisał/a: Konstans 2014-10-19 15:55
saboteur napisal(a):Witam, jem wszystko co do jedzenia się nadaje, mam tak od zawsze i to by było tyle o pokarmach. Dolegliwość pojawia się na czczo jak i po jedzeniu, stresuje mnie to bo nie potrafię nawet dokładnie lekarzowi tego zobrazować i on traktuje to po prostu jako ból brzucha. Odczucia te są bardziej intensywne w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Czuje jak by w w okolicach pępka rosła mi w brzuchu bańka, pulsowanie jelit, i uczucie jakby zapadania się ich do środka, a to znowu jakiś ucisk,rozpieranie. Często mam wrażenie że uwiera mnie nawet koszulka. Nasila się do również po wypróżnieniu (właściwie nie wiem czy nasila się, czy ja bardziej odczuwam).


Skoro nie chciało Ci sie precyzyjniej odpowiedziec na moje pytania (w celu pomocy Tobie, nie mnie !) to ja powiem krótko - zmien dietę, bo wszystko, co Ci dolega, wychodzi w Twego chorego wnętrza.
Wyklucz całkowicie nabiał i gluten. Już po tygodniu, dwóch, gdy organizm zacznie się oczyszczasz, zobaczysz różnicę.
Poczytaj dział Gastro i Endo o diecie - dieta eliminacyjna to podstawa w problemach gastrycznych,
Nie chcesz - nie wierz. Ja swoje wiem.
Pozdrawiam :)
napisał/a: saboteur 2014-10-24 00:13
Bardzo uciążliwe jest to że po spożyciu tłustych, smażonych (zwłaszcza odgrzewanych) potraw od razu występuje biegunka. Ostatnio nawet po zupie.
napisał/a: Siatkareczka 2014-10-26 10:26
http://www.espumisan.pl/skad-sie-biora-wzdecia/przyczyny-wzdec/ tutaj znajdziesz więcej produktów które nie służą naszemu organizmowi, zwróć też uwagę nie tylko na to co jesz, ale tez jak jesz?
napisał/a: edytawu 2015-02-11 08:57
Moim zdaniem przyczyna może być znacznie głębsza, dlatego warto po prostu iść do specjalisty, np. z Ultramedic w Bielsku Białej – tam jest fajna poradnia gastrologiczna. Moja znajoma korzystała, bo miała właśnie ciągłe wzdęcia, które jej przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu.
napisał/a: Amadeusz10 2015-02-14 10:37
Oleje działają przeczyszczająco w zasadzie na wszystkich. Najsilniej oczywiście olej rycynowy. Sam podawałem nawet zwierzętom olej dla przeczyszczenia. To normalne.
Podstawą tutaj powinno być badanie USG jamy brzusznej. Mam pewne podejrzenia. Wydaje mi się, że problem może leżeć w jelitach. Pulsowanie w jelitach, to typowy objaw ucisku tętnicy jelitowej (odnogi tętnicy krezkowej). Nazywa się to hemoroidami lub żylakami odbytu. Rozszerzają się wtedy naczynia krwionośne i następuje zastój krwi, a co za tym idzie wolniejsze krążenie - stąd uczucie zimna.
W szczególnych przypadkach może to być jakiś guz, więc nie należy tego bagatelizować.
No i oczywiście jak zawsze - dieta. Aby uregulować wypróżnienia i pousuwać złogi, dobrze jest zwiększyć ilość błonnika. Polecam otręby, lub choćby chleb razowy. Otręby i zawarty w nich błonnik, działa jak szczotka na jelita.
Dobrze jest też dbać o obniżenie ciśnienia, bo to z reguły najczęściej dopada nadciśnieniowców. Tutaj obusiecznie działa cebula. Nie tylko że obniża ciśnienie, ale zawiera też cenny błonnik, który tez jest pożywką dodawaną do probiotyków, podobnie jak babka płesznik (prebiotyki).
Trzeba unikać alkoholu i kawy naturalnej.