Bóle brzucha i refluks u niemowlaka

napisał/a: mamaolsza 2013-07-21 18:33
Witam, mój 4 miesięczny syn niemal od urodzenia płacze po każdym karmieniu, był karmiony piersią. Gdy miał 7 tygodni zaczął też płakać podczas karmienia. Mało przybierał na wadze. Od tego momentu zaczęłam dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Badania USG brzucha, moczu i krwi nic nie wykazały, jedynie lekką anemię oraz bardzo dużo gazów w jelitach. Do tego małemu cofa się pokarm do przełyku ale ani razu nie ulał na zewnątrz. Kupki za to robi normalne. W końcu zaczął odmawiać jedzenia i przestał przybierać na wadze (mimo zagęszczania pokarmu Nutritonem). Gastrolog stwierdził refluks ukryty i przepisał Gasprid i Gastrotuss Baby. Po tym leku syn zaczął lepiej jeść i przybierać na wadze ale strasznie płacze bezpośrednio po jedzeniu a nawet 2 godziny po posiłku. Przypomina to bóle skurczowe brzucha. Ogólnie dziecko jest bardzo niespokojne, jak nie śpi to cały czas marudzi, pręży się i postękuje. Lekarz zalecił dokarmianie Nutramigenem a mi dietę bezmleczną, gdyż bóle brzucha, wzdęcia i dużo gazów mogą świadczyć o alergii (wysypek brak). Ale nadal mały ogromnie płacze. W końcu odstawiłam go od piersi, jest na samym Nutramigenie i ciągle potwornie się męczy. Nie wiem czy to alergia czy męczy go ten refluks. A może jest jeszcze inna przyczyna? I ja i dziecko jesteśmy wykończeni. Jakie badania mogę jeszcze wykonać i jaka może być przyczyna dolegliwości dziecka? Z góry dziękuję za pomoc.