bole barków

napisał/a: mlodywiee 2009-01-27 12:55
witamm mam problem z barkami ogolnie rehabilitant stwierdził po prześwietleniu ze mam obnizenie krązków c5 i c6 i to powoduje ucisk na nerwy barkowe chodze na rehabilitacje ale to nic nie pomaga czy sa jakies inne sposoby zeby to wyleczyć
napisał/a: kordian1 2009-01-28 12:03
jakiego typu jest to rehabilitacja?? typowo ruchowa czy też włączono fizykoterapia typu prąd, laser, naświetlania, mrożenie??
napisał/a: mlodywiee 2009-01-28 16:37
mam PM, laser, i cwiczenia ruchowe czyli na jakis tam linkach macham sobie ramionami:)
napisał/a: kordian1 2009-01-28 16:59
co to jest PM?? nigdy nie spotkałem się z takim skrótem....
moim zdaniem można by spróbować terapii manualnej ale do tego trzeba znaleźć bardzo dobrego rehabilitanta aby wiedział co dokładnie robi.
dodatkowym zabiegiem przeciwbólowym jest DD (diadynamik) i jonoforeza są to zabiegi z użyciem prądu....
jeżeli bóle dalej sięgają np do przedramion i dłoni można stosować masaże wirowe (balneoterapia).
te zabiegi powinny przynieść ulgę, ale z uciskiem na nerw trezba się koniecznie zgłosić do lekarza neurologa.....

pozdrawiam
napisał/a: mlodywiee 2009-01-28 17:32
PM - pole magnetyczne znaczy ogolnie ten ucisk to mi wyszedl z przeswietlenia ehh dostalem kolejna porcje tego samego i zobaczymy a jak nie to przejde sie z tym do ortopedy i zobaczymy co on powie na to przeswietlenie moze cos innego zaleci
napisał/a: kordian1 2009-01-28 17:47
moje osobiste zdanie jest takie aby lekarze ortopedzi, neurolodzy reumatolodzy itp nie mieszali się w kompetencje lekarzy rehabilitantów moim zdaniem tylko oni powinni kierować na zabiegi rehabilitacyjne. Żeby nie było nieporozumień wcale nie "odciągam" cie od wizyty u ortopedy, wręcz przeciwnie konsultacja jest wskazana (chociaż skoro to jest ucisk na nerw to wybrałbym neurologa), ale po zabiegi i ćwiczenia poszedłbym do lekarza rehabilitacji.....

pozdrawiam
napisał/a: mlodywiee 2009-01-28 17:53
wiem wiem tylko właśnie to co mi przepisał rehabilitant to nie pomaga a zresztą na rehabilitacji to jest tak ze powiedza CI co masz robic i ida sobie moze tez zle wykonuje cwiczenia i jest jeszcze jedno ze jak chodzilem na te rehabilitacje to troche mialem mniej ale jak skonczylem to na nowo myje sie zeby i rece bola to jest takie denerwujace
napisał/a: kordian1 2009-01-28 19:22
no niestety takie są realia polskiej medycyny i polskich przychodni, czasami bywa tak że jest nas za mało na sali aby pilnować wszystkich pacjentów na raz, ćwiczenia wykonujemy powoli powiedzmy na trzy i za każdym razem pogłębiając zakres ruchu, tylko tyle mogę poradzić na odległość....., proszę się zapytać o skierowanie na masaż klasyczny, na fundusz długo się czeka ale prywatnie nie powinno być drogo

pozdrawiam
napisał/a: mlodywiee 2009-01-29 13:36
ehh skierowanie moze i dostane ale dopiero teminy na czerwieci dalej ogolnie co oznacza parametr 15 w cwiczeniach manualnych wlasnie ja wykonuje 2 cwiczenia jedno rece na bok i lacze ze sobia a drugie to cwiczenie z takim sznureczkiem na 2 kolowrotkach i ciagne na przemian do dolu zawsze jak to robie to mnie bola te barki