Bolący ząb diagnoza.

napisał/a: marcinszh 2013-04-01 12:24
Witam, mam problem usunolem zęba trzonowego ponieważ był w tragicznym stanie, wszytko przebiegało bardzo dziwnie ponieważ ma bardzo glebokie korzenie lekarz nie mogł go usunac miał mnie wysłac na zabieg, ale po przeswietleniu i znieczuleniu w sama kość udało sie ( choć chce dodać ze zawsze znieczulenie nie dziala na mnie w 100% czuję prawie jak by go nie było). Dokładnie wytlumacze jak wyglada sytuacja z uzebieniem zebyscie mnie zrozumieli : lekarz usunol ząb trzonowy jeszcze przed usunieciem wyrósł mi zab madrosci i miedzy zebem madrosci a zebem przedtrzonowym powstala dziura ktora sie ladnie zagoiła. Teraz po upływie 8 miesiecy czuje bol w okolicy tej dziury na poczatku myslalem ze to zab madrosci poniewaz jest na nim niewielka ilosc prochnicy ale gdy go myje codziennie i stukalem druga czescia szczoteczki wogole mnie nei boli to samo przedtrzonowy. Nie powstaje mi w tym miejscu zaropnienie zadne tylko taka opuchlizna jak po wyrwaniu zeba i mocno pulsuje czuje jak by zab mi wychodzil w miejscu tej dziury ale nie ma tak nic. Własciwie boli cała dobę chwilowo nie mam jak sie dostac do stomatologa . Boje sie ze cos poszlo nie tak z wyrwaniem tego zeba ale minelo tyle czasu nie czułem zadnego bolu a rana zagoiła sie wrecz idealnie. Dodam ze mam 19 lat. Z gory dzieki za pomoc.