bolący pępek

napisał/a: willii 2008-11-04 00:05
Wczoraj zauważyłem że mam lekko siny pępek i jak go naciskam to lekko mnie boli dodam że dzień wczesniej wypiłem dosyć sporo alkoholu i również dużo jadłem.Prosze o poradę bo mieszkam w Anglii a tutejsi lekarze pierwszego kontaktu są śmieszni
napisał/a: dimedicus 2008-11-04 07:42
Czy jest jakieś uwypuklenie? czy tylko krwiak,czy wystąpiły inne dolegliwości,wzrost temp,bóle brzucha.Czy napwno nie uderzyła się Pani w brzuch?
napisał/a: willii 2008-11-04 10:50
Odczuwam ból jedynie w okolicach pępka nie mam podwyższonej temp.i nie udeżyłem się w brzuch.Pępek jest nieznacznie uwypuklony i przy tym lekko siny i miekki.Dzisiaj rano dał mi znac o sobie gdy zakaszlałem.
napisał/a: dimedicus 2008-11-04 11:05
Niestety wygląda na przepuklinę pępkową.Wskazana wizyta u chirurga(dla pewności najpierw,można zrobić USG)leczenie tylko chirurgiczne.Jeśli jest mała i nie przeszkadza i nie ma żadnych sensacji,można pozostawic,jednak jak zacznie się powiększać i przeszkadzać,należy operować.Pozdrawiam
napisał/a: Pępuszek 2009-08-07 23:33
3 lata temu ugryzl mnie kleszcz w pepek...i od tamtego czasu mialam jeden platek pepuszka powiekszony,ale nie bylo zadnych dolegliwosci jednakze od kilku dni w miejscu ugryzienia wystapilo zaczerwienienie oraz pecherzyk z plynem...przy tym co jakis czas wystepuja swedzace plamki wokol pepka ale po chwili znikaja...towarzyszy temu rwacy bol pepka oraz bol miesni i bol po prawej stronie brzucha ...prosze o pomoc bo jak na razie nikt nie moze mi pomoc...nie wiem co to jest.