Bolący nerw łokciowy po urazie!

napisał/a: shrek2 2016-10-04 18:49
Witam,
Ponad pół roku temu uderzyłem się łokciem w kant stołu. Tradycyjnie poszedł prąd do palców.
Ten ból był inny (chyba silniejszy) od tych których doświadczyłem parę razy w przeszłości, ale przeszedł w krótkim czasie.
Niestety miesiąc później podwieszając się na drabinkach ból powrócił, i był na tyle uciążliwy, że nie byłem w stanie podnieść czajnika z wodą. Zaciśnięcie dłoni powodowało ból w łokciu jak i w przedramieniu.
Zastosowane środki farmakologiczne nie bardzo pomagają.
Oszczędzając rękę dochodziło do chwilowego wyleczenia (niepełnego), ale ból w łokciu ciągle nawraca.
Jestem po USG łokcie, gdzie w opisie stwierdzono stan stawu w normie i rowek nerwu łokciowego o wzmożonym obrysie, cechy masywnego ucisku na nerw pośrodkowy II/IV stopień.
Lekarz robiący USG stwierdził że łokieć nadaje się do remontu.
Nie bardzo mi się to podoba i w związku z tym poszukuję dobrego ortopedy i pewnie chirurga, w Warszawie lub okolicach (NFZ) celem konsultacji i ewentualnie dalszego leczenia.
napisał/a: PioCS 2016-10-13 10:19
Witam, proponowałbym oprócz wizyty u lekarza spróbować wizyty u terapeuty manualnego, czasami w wyniku uderzenia może dojść do obrzęku w rejonie nerwu (w miejscu gdzie Pan się uderzył przebiega nerw łokciowy). W wyniku tego urazu/ obrzęku może dojśc do zaburzenia przesuwania się nerwu względem sąsiadujących tkanek. Proszę spróbować neuromobilizacji u fachowego fizjoterapeuty (terapeuty manualnego), może oszczędzi Pan sobie łykania leków i niepotrzebnych nerwów. pozdrawiam
napisał/a: shrek2 2016-10-16 08:40
Witam i dziękuję za radę.
Niedługo będę miał wizytę u kolejnego ortopedy. Poprzedni dał mi skierowanie do chirurga ręki na operację (źle wystawione skierowanie).
Zobaczę co mi powie ten, poproszę o skierowanie na rehabilitację niestety ale na NFZ, i konsultację u chirurga (przydałaby mi się wiedza którzy są dobrzy w temacie w Warszawie lub okolicach).
Nie palę się do operacji, po każdej ingerencji zawsze pozostają jakieś skutki uboczne.
Pozdrawiam