Bolacy guzek w piersi

napisał/a: SOY 2010-10-18 13:30
Witam, chcialabym uzyskac jakas porade gdyz od jakis 3 miesiecy wuczuwam guzek w lewej piersi umiejscowiony na gorze w okolicy mostka(twardy), najbardziej bolesny staje sie na 2 tyg przed miesiaczka, wyczuwalny jest zawsze. Przed miesiaczka i na poczatku jest bardzo bolesny, dotyk tego mniejsca jest wrecz nie mozliwy, przy czym w ostatnich 3 miesiacah jestem bardzo senna, zmeczona, rozdrazniona, mam straszne zmiany nastroju - co wczesniej sie nie zdazalo. Mam 26 lat, 6 lat temu urodzilam dziecko i rok czasu karmilam piersia, nie wiem czy to moze byc cos powaznego, chcialabym uzyskac jakies wstepne informacje co to moze byc- guz, torbiel gruczol jak rozroznic (za 2 tyg mam wizyte u ginekologa, mieszkam zagranica) :(
napisał/a: motylek.2 2010-10-18 14:36
konieczna kontrola lekarza!!!
napisał/a: lussi3 2010-10-18 21:06
witaj, ja miałam podobną sytuacje tylko guzek pojawił się jakiś rok po zakończeniu karmienia piersią i lekarz(ginekolog skierował mnie do onkologa) twierdził że to nic groźnego (w sumie do dziś nie wiem co to było),jednak po kolejnym roku karmienia guzek zniknął i do dziś się nie pojawił:)
Głowa do góry "straszne rzeczy " nie bolą!!!
napisał/a: wikam2 2010-10-18 22:44
U mnie było podobnie jak u Lussi. I był to bodajże przerośniety kanalik mlekowy. Było to 4-5 lat po porodzie? A szukałas informacji o gukach, torbielach ...nie wiem jak to nazwać o zminach w piersi reagujacych na wahania hormonalne zmieniające się wraz z faza cyklu?
napisał/a: eloelo 2010-10-28 12:02
witam-ja po wymacaniu czegoś niepokojącego na 2gi dzień byłam u ginekologa.Absolutnie trzeba iść do lekarza, albo wcześniej nawet zrobić sobie usg piersi. Tyle się mówi o profilaktyce w badaniu piersi a Ty czekasz 3 m-ce????
napisał/a: wikam2 2010-10-28 18:04
No w sumie jak ja namacałam zmianę to pobiegłam szybciej niż pomyślałam :)
Nie potrafiłabym psychicznie wytrzymac z czymś w piersi i nie skonsultowac tego.