bolące zęby po wyrwaniu zęba

napisał/a: Gumek94 2011-11-15 08:58
Witajcie, mam problem, ponieważ tydzień temu wyrywałem ząb 6 na dole, no i po tygodniu zaczął mnie boleć ząb 6 i teraz na górze czy to normalne ? nie widzę żadnej próchnicy w tym zębie i mnie nigdy nie bolał mam go tylko zapląbowanego proszę o pomoc
napisał/a: Christine1 2011-11-15 10:24
Kiedy ten ząb był plombowany?
Raczej nie ma to związku z wyrywaniem innego zęba, chyba że niechcący został naruszony, uszkodzony, podczas wyrywania, ale to mało prawdopodobne, bo nie jest to ząb bezpośrednio sąsiadujący.
Próchnicy nie musi być widać, bo może ona się rozwijać w niewidocznym miejscu. Jednak objaw bólowy zaplombowanego zęba nie musi być z powodu próchnicy.
napisał/a: Gumek94 2011-11-15 17:16
tzn ze to tylko przejsciowe jest i nie muszę go leczyć ?
napisał/a: Christine1 2011-11-16 11:09
Nic takiego nie napisałam, że nie trzeba nic z tym robić.
Żeby poznać przyczynę bólu zęba, trzeba iść do stomatologa. Jeśli na zewnątrz nic nie będzie widać, może być potrzebny RTG.
napisał/a: Gumek94 2011-11-29 18:34
w poniedziałek idę do dentysty a plombę mam już od dość dłuższego czasu ponad 6 lat więc przy wyrywaniu mógł niechcący uderzyć ten ząb co bym zapląbowany więc może jakaś odrobinka wyleciała i za pewnie będzie musowa zmiana plomby, ale broń boże mam nadzieję że nie trzeba robić kanałowego leczenia lub wyrywania zęba :(
napisał/a: Christine1 2011-11-30 14:07
To dobrze, że idziesz do dentysty. Jakie leczenie będzie potrzebne nie wiem i nie będę nawet zgadywać - o tym zadecyduje stomatolog.
napisał/a: Gumek94 2011-12-11 18:48
tak myślałem :) 2 ząbki do leczenia :) tylko mnie to dziwi że odczuwałem że boli mnie 4 i 5 a okazało się że w 3 i 4 jest próchnica o_O trochę się przestraszyłem bo myślałem że będę miał kanałówkę ale nic nie powiedziała o kanałówce więc mi ulżyło :) jutro idę wyleczyć 1 ząbka :)
napisał/a: Christine1 2011-12-14 10:34
Zęby potrafią dawać promieniujący ból i czasami może się wydawać, że boli ząb obok. Może się też zdarzyć, że ząb boli i na zewnątrz nic nie widać, a próchnica szerzy się w środku... - U Ciebie to się okaże po wyleczeniu zębów z widoczną próchnicą.

Pozdrawiam :)
napisał/a: Gumek94 2011-12-19 10:04
przed chwilą miałem wizytę i powiedziała że jak w nocy będzie boleć to już mnie czeka kanałowe :( ale powiedziała że dziura była głęboka a boli mnie już tydzień i sam nie wiem co mam robić, tzn przed wyleczeniem go to mnie silnie bolał a po wyleczeniu bóle się zmniejszyły i mam nadzieję że się zmniejszą całkowicie :(
napisał/a: Christine1 2011-12-19 13:00
Lepsze leczenie kanałowe, niż wyrywanie zęba - bo chyba lepiej mieć ząb, niż go nie mieć, prawda?
Teraz mam podobny problem - w listopadzie bolał mnie lekko ząb, w którym miałam starą, dawno zakładaną plombę, jeszcze amalgamatową. - Jednego dnia bolał mnie trochę, to chciałam zapisać się na wizytę do stomatologa, na NFZ, ale do końca roku już nie było miejsc. Drugiego dnia bolał mnie trochę mocniej, ale dało się wytrzymać - niestety, trzeciego dnia bolał już tak bardzo, że poszłam prywatnie. Dobrze, że poszłam, bo następnego dnia pewnie byłabym już spuchnięta. - Teraz mam leczenie kanałowe i brałam antybiotyk. - Ważne jednak, że zęba da się uratować :)
Przecież leczenie kanałowe to żadna tragedia... - Dobry stomatolog zrobi to tak, że nie będzie to nic strasznego.
napisał/a: Gumek94 2011-12-19 18:08
no wiem że nic strasznego ja nigdy tego nie miałem i podobno leczenie kanałowe bardzo boli nawet przy znieczuleniu : / chętnie bym poszedł tylko za nic nie wiem jak to się odbywa i czy to boli ;( podobno robią wielką dziurę i wkładają jakąś długą metalowy drut do samego nerwa :/ tak mi kumpel mówił coś i dla tego się boję :( zabiegu się nie boję
napisał/a: viki71 2011-12-19 18:24
Przy znieczuleniu poczujesz tylko ukłucie i to będzie wszystko.Są tacy,co nic nie czują.Zależy od progu bólu przez nas odczuwanego.Nie wkłada dentysta żadnego drutu tylko przyżąd do wyjęcia nerwa.od poczatku wyglada to tak,że boruje az dostanie się do nerwa,potem go wyjmuje i czyści kanał.Może go tez poszerzyć,żeby dobrze wypełnić korzeń.Poza tym ukłuciem,reszta nie boli,bo już po usunięciu zęba,nie ma co.Spokojnie.Grunt,że zęba da się uratowac.