bolące żebro

napisał/a: qwerty892 2010-06-05 13:52
mam pytanie czy da się w ogóle złamać żebro po przez wpadnięcie na kogoś?
otóż grałem dzisiaj w piłkę nożną i przeciwnik z całym impetem wpadł na mnie stojącego w miejscu, prawdopodobnie łokciem, bądź barkiem uderzył mnie w żebra, padłem na ziemie i miałem problemy ze złapaniem tchu, przez jakieś 15sekund nie mogłem złapać powietrza, chłopaki mnie wzięli na jednego plecy i wróciłem do gry, jakby nigdy nic, no było nie przyjemne uczucie w miejscu uderzenia, ale zdenerwowanie i szok w pierwszym momencie jakoś był silniejszy i nie zwracałem na to uwagi, jak wracałem do domu zacząłem czuć ból w miejscu uderzenia, nie jest to ból który jest bez przerwy a pojawia się co jakiś czas i nie jest tak że przy danych czynnościach się pojawia, a przychodzi co jakiś czas cokolwiek bym robił, nie boli gdy nabieram powietrze tylko jak napisałem co parę minut, kilkadziesiąt sekund czuję jakby było stłuczone i nie wiem czy mam powody żeby się obawiać co do złamania żebra, tudzież pęknięcia czy mogę spać spokojnie:D

pozdrawiam i dziękuję za pomoc, wiem że RTG zaradzi, ale jest sobota i jeżeli nie mam objaw złamanego żebra to po co w ogóle zawracać komuś głowę

ból jest słaby nie przeszkadza mi w żadnej czynności
napisał/a: piotrosiama 2010-06-05 15:11
Witam - dobrze, że nie masz problemów z oddychaniem. Taki ból może świadczyć o mocnym stłuczeniu żebra. Uważam, że w weekend rozbrat z piłką nożną. Trzeba też się trochę poobserwować. Ból może utrzymywać się jakiś czas, ale gdy będzie się nasilał bądź dojdą jakieś inne dolegliwości - konieczna konsultacja z lekarzem.
napisał/a: qwerty892 2010-06-05 22:40
zwróciłem uwagę, że ból się wytwarza przede wszystkim, gdy muszę coś zrobić siłowo, nie wiem choćby przeniesie kołdry, tudzież wciskanie buta na nogę
napisał/a: piotrosiama 2010-06-05 23:39
Jeśli do poniedziałku ból się nie zmniejszy to trzeba będzie skonsultować się z lekarzem. Napisałam celowo nie zmniejszy - bo na całkowite jego ustąpienie niestety poczekasz. Ale gdy będzie gorzej lub będzie problem z oddechem - to wizyta lekarska nieunikniona. Musisz się jakiś czas oszczędzać.
Dużo zdrówka.