Bolące ucho i bardzo przytłumiony słuch z dwóch stron

napisał/a: idontlove 2013-05-03 22:44
Witam,1,5 miesiaca temu bolało mnie lewe ucho,ponieważ zapalenie ucha przechodziłam kilkadziesiąt razy,wiedzialam ze to jest to.Bralam dalacin c i ból minął ale za to zatkało mi się na amen ucho,nie byłam wtedy ubezpieczona wiec nie mogłam iść do lekarza a na prywatnego nie stać mnie.Więc próbowałam to rozpuścić kroplami na woskowine ale nie dało rady.Mam tam coś w rodzaju korka,narośl?Zarejestrowałam sie do lekarza i nagle 3 dni przed wizyta zaczęło mnie boleć prawe ucho i co najgorsze od razu też zaczęłam na nie nie słyszeć.Teraz jestem półgłucha ,słysze dzwięki bardzo przytłumione,żeby zrozumieć co kto do mnie mówi musi bardzo głośno powtórzyc lub mówić mi do ucha.Poszłam do lekarza,zajrzał po 2 sekundy do każdego ucha,skrzyczał mnie ze dopiero teraz a potem..przepisał Amoksiklav na zwykle zapalenie ucha,plus jakis lek antygrzybiczy Fluconazole,Cirrus,Cerutin,spray do nosa Xylorin i Biotyk.Antybiotyk biore dwa razy na dobe od 30.04 od 14.00....teraz jestem po 7 antybiotyku,została jeszcze połowa a ja nadal nie słysze,nie czuję poprawy w ogóle a ból w uchu jest jakby trochę z zewnątrz przeszywa mnie od ucha do skroni,trwa kilka sekund i odzywa sie kilka razy w ciagu dnia,ale to nie jest taki ból jaki mialam zwykle przy zapaleniu ucha.Mam chamskiego i burkliwego lekarza i boje sie mu zwrocic uwage,wydalam 97 zł i nie ma zadnej poprawy...Dodam ze z lewego ucha które jest najdłuzej zatkane,cały czas cos cieknie ,niby przezroczyste ale jak zaschnie jest zólte.Prosze o radę.
napisał/a: Ruth1 2013-05-05 22:23
idontlove napisal(a):Witam,1,5 miesiaca temu bolało mnie lewe ucho,ponieważ zapalenie ucha przechodziłam kilkadziesiąt razy,wiedzialam ze to jest to.Bralam dalacin c i ból minął ale za to zatkało mi się na amen ucho,nie byłam wtedy ubezpieczona wiec nie mogłam iść do lekarza a na prywatnego nie stać mnie.Więc próbowałam to rozpuścić kroplami na woskowine ale nie dało rady.Mam tam coś w rodzaju korka,narośl?Zarejestrowałam sie do lekarza i nagle 3 dni przed wizyta zaczęło mnie boleć prawe ucho i co najgorsze od razu też zaczęłam na nie nie słyszeć.Teraz jestem półgłucha ,słysze dzwięki bardzo przytłumione,żeby zrozumieć co kto do mnie mówi musi bardzo głośno powtórzyc lub mówić mi do ucha.Poszłam do lekarza,zajrzał po 2 sekundy do każdego ucha,skrzyczał mnie ze dopiero teraz a potem..przepisał Amoksiklav na zwykle zapalenie ucha,plus jakis lek antygrzybiczy Fluconazole,Cirrus,Cerutin,spray do nosa Xylorin i Biotyk.Antybiotyk biore dwa razy na dobe od 30.04 od 14.00....teraz jestem po 7 antybiotyku,została jeszcze połowa a ja nadal nie słysze,nie czuję poprawy w ogóle a ból w uchu jest jakby trochę z zewnątrz przeszywa mnie od ucha do skroni,trwa kilka sekund i odzywa sie kilka razy w ciagu dnia,ale to nie jest taki ból jaki mialam zwykle przy zapaleniu ucha.Mam chamskiego i burkliwego lekarza i boje sie mu zwrocic uwage,wydalam 97 zł i nie ma zadnej poprawy...Dodam ze z lewego ucha które jest najdłuzej zatkane,cały czas cos cieknie ,niby przezroczyste ale jak zaschnie jest zólte.Prosze o radę.


Ja również mam podobny problem, błyskawicznie, w ciągu kilku godzin od kolejnej ostrej infekcji zatok doszło u mnie po raz pierwszy w życiu do ostrego wysiękowego zapalenia ucha. Od razu ogłuchłam na nie a błona bębenkowa była wybrzuszona, w każdej chwili mogło dojść do perforacji. Dostałam zinnat , dzisiaj kończę - 10 dzień i zapalenia nie ma, natomiast jestem głucha, w drugim zrobił mi się również wysięk, ale mniejszy. Dmucham balonikami otovent, mój syn mnie instruuje jakiej wielkości mają być baloniki. Ma 6 lat i przebył kilka zapaleń więc zna się na tych sprawach, powiedział mi tak:
możesz dmuchać otoven, ale musiałabyś codziennie, albo inhalacje, albo czekać aż przejdzie, ale to trzeba długo czekać.
Myślę, że zawarł w tej wypowiedzi chyba wszystko na ten temat.

Tak na marginesie - jak sie ma takie zapalenie, to wydmuchanie balonika nie jest takie proste, jak nam się rodzicom wydaje.

Skoro masz wydzielinę, to albo doszło do perforacji, albo masze też zapalenie przewodu słuchowego - zewnętrzne. Jeżeli masz zewnętrzne, to antybiotyk doustny nie wystarczy - wtedy konieczne są zwykle opatrunki. Musisz wrócić do lekarza.

Niczego tam nie wlewaj do tych uszu, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja wydałam znacznie więcej a jak tak dalej pójdzie czekają mnie jeszcze inhlacje AMsa - 300 zł. + lek.