Bolące sutki niedoczynność

napisał/a: Kaszmir1 2012-09-24 21:37
Witam od 4 lat mam stwierdzona niedoczynnosc tarczycy biore tabletki od jakis 2 lat. niestety nic sie nie unormowało. Dodam że teraz zostało stwierdzone ze mam bardzoooo podwyzszona prolaktyne niestey niemam wyników w domu. Wszystkie hormony mam rozchwiane plus PCO. wyczytałam ze to wszystko to obiawy zaburzeń przysadki lub "haszimoto" nietety mój endokrynolog nic na ten temat nie wspominał. Wage mam nieustabilizowaną przez 6 lat chudne tyje po 8 kg na miesiac. Teraz jestem chyba rekordowo gruba ale nic sie nie zmienia.
z tym wszystkim jakos walcze chodzac po róznych lekarzach, ale niemam okresu od 4 miesiecy( niejest u mnie to jakoś zaskakujace) ale strasznie nabrzmiały mi piersi i mam nie do opisania bóle sutków. Boli mnie tez w miejscu "macicy" czy tez jajników ale to momentami do przezycia takie skurcze ale te sutki mnie załamują. Dodam ze tydzien temu byłam na USG. Informacje jakie dostałam to mała macica duże jajnkiki no i PCO.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-09-24 22:21
Nie wiem jak u kobiet ale u facetów ból sutków i ich obrzęk to jeden z objawów hiperprolaktynemi i może też tak być u Ciebie. Nie miałaś badanego tego hormonu?
napisał/a: Kaszmir1 2012-09-25 12:25
Jeżeli chodzi o prolaktyne to tak jak wyżej napisałam miałam badaną i mam bardzooo podwyższona. Niemam wyników w domu wiec niemoge podac dokładnie. Teraz czekam na okres, poniewaz mam kolejne skierowanie do szpitala na pełne badania. ale czekam czekam i doczekac sie niemoge.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-09-25 15:19
NO jak masz wysoką prolaktynę no możesz mieć bolące piersi i okresu możesz nie mieć, przecież to klasyczne jej objawy.
napisał/a: Kaszmir1 2012-09-26 21:22
Ja rozumiem ale to naprawe jest nie do zniesienia. Niema jakies maści przeciwbólowej? Niestety moj endokrynolog z prolaktyną nic nie robi. Czekam na ten okres ale niestey ni widu ni słychu. A niemoge wziaś tabletek na wywołanie bo zaburza mi wyniki czy cos takiego.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-09-26 21:28
Bromergon albo inny lek z tej grupy był włączony?
napisał/a: wikam2 2012-09-26 21:55
Bolą Cię sutki - nie wiem czy cały czas czy cyklicznie nie wiadomo czy objaw można podciągnąc pod mastodynię (choć raczej tę bo występuje obrzęk) czy mastalgię. Niemniej na obie dolegliwości (jak i hiperprolaktynemię już nie wazne organiczną czy czynnościową)wpływ mają hormony m.in prolaktyna. I jak djfafa wspomniał -warto by zacząc zażywać leki z bromkoptyną (polecam norprolac) + zając się całym cyklem. To złagodzi/wyeliminuje ból.
Ogólnie pomóc może dostępny castangus i agufem ale trzeba pamiętać, że cierpisz na pcos.
napisał/a: Kaszmir1 2012-09-29 17:47
a czy moge zacząc przyjmowac te leki bez konsultacji z endo. Ponieważ wizytem mam za długi czas a ten ból mnie wykończy.
napisał/a: wikam2 2012-09-29 18:19
Możesz. Nie są na receptę. Ale przeczytaj w necie ulotkę nt. ew, przeciwskazań.