Bolące suche oczy

napisał/a: pituspl 2010-12-02 10:51
Witam. jak w temacie od wczoraj mam tak jakby suche oczy i troche bola tak jakby były zmęczone. Czy to moze byc winna tych mrozów i suchego powietrza , nosze okulary a cos takiego zdarzyło mi sie pierwszy raz . Proszę o pomoc !
napisał/a: Butterfly:) 2010-12-02 11:43
Tak, może to być spowodowane obecnymi warunkami. Dla poprawy komfortu możesz kupić sobie w aptece "sztuczne łzy", czyli kropelki, które sa bardzo pomocny przy wysychaniu spojówek.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-02 11:51
Dokładnie jak wyżej możesz kupić najtańsze np. Lacrimal lub troche droższe ale lepsze wg mnie Visine.
napisał/a: pituspl 2010-12-02 13:19
jeszcze do tego nie mogę się za bardzo patrzeć na ten śnieg bo w tedy tak jakby oczy mnie szczypią(tak jakbym patrzył na żarówkę) . Dziękuję za pomoc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-02 13:37
Ale tak ma większość.
napisał/a: czybit161 2010-12-02 13:51
Mnie moja okulistka polecała Decymal Euphrasia...wspomniała tylko o visin-ie, że jest bardzo przereklamowany, ale nie pytałem sie o szczegóły..
napisał/a: piotrek.sad 2010-12-02 20:48
Ze sztucznych łez proponowałbym wybór produktu z wyższej pułki (mam tu na myśli te powyżej 30 zl za buteleczke ). Osobiscie to stosowalem m.in optive,jak i hyabak i oba sobie chwale. Lacrimal to krople starej generacji, obecnie na rynku są duzo lepsze produkty, jak np te co wyzej wymienilem :). Najlepiej to byloby stosować sztuczne łzy bez konserwantów. Są najzdrowsze :).
napisał/a: pituspl 2010-12-02 21:39
aha i czy temu moze towarzyszyć uczucie jakby coś utkwilo mi pod powieką ? Bo np. teraz cos ciagle mrogam lewy okiem z tego powodu .
edit: Do tego dochodzi dziwne uczucie w lewym kąciku lewego oka
napisał/a: piotrek.sad 2010-12-02 21:46
Tak. Mogą być także objawy uczucia ciala obcego pod powieka, jakby cos tam wpadlo. Jest to dość typowe dla zespołu suchego oka. Może występować np zaczerwienienie oczu też. W zimie powietrze jest dość suche i to pewnie to jest glowny powod mozna przypuszczać. Myśle ze sztuczne lezki powinny pomoc.
napisał/a: pituspl 2010-12-03 18:46
ok. Jeszcze jedna sprawa dzisiaj kupiłem sobie krople wziąłem je i powiem ze prawe ok już jest ok , ale w lewym odczuwam taki piekący bóle. czy to normalne zeby jedno oko było po kroplach ok a drugie juz nie ?

Prosze odpiszcie.
napisał/a: piotrek.sad 2010-12-03 20:03
Ale odczuwasz piekące bóle po zaaplikowaniu kropli do tego oka czy po prostu masz na myśli ze dyskomfort suchosci tego oka nie mija po zakropleniu? Reakcja na konserwanty to chyba nie jest bo wtedy by drugie oko podobnie reagowało raczej. Jakie kropelki kupiles tak z ciekawosci spytam?
napisał/a: pituspl 2010-12-03 21:39
Co do leku to jest to"świetlik" najprostszy za 6 zl. A ten Ból w lewym oku to chyba jest "jęczmień" :D po zakropieniu oczu jest lepiej . Teraz sie z jęczmieniem muszę uporac .