Bolące piersi od owulacji i ból jajników

napisał/a: Maribella2014 2014-08-29 10:23
Witam :)

Mam dość poważny problem... Bolą mnie piersi odkąd tylko skończyła mi się owulacja i to nie takie pobolewanie jak przed okresem tylko zaczął się ból sutków, potem przestały sutki i ból się przeniósł poniżej sutków oczywiście piersi napompowane jak przed okresem, i bardzo bolą. dodatkowo bolały jajniki na zmianę: raz jeden, raz drugi. Nie wiem czego to może być przyczyna: owszem miałam stosunek bez zabezpieczenia 6 dnia cyklu ( mój cykl 28 dni) na dodatek schudłam wciągu miesiąca 6 kg + nabyłam się infekcji po raz pierwszy w życiu do owulacji było nawet wszystko ok - poza swędzeniem pochwy i łechtaczki, a od owulacji jakby pieron strzelił - jakby nie moje ciało.

Zrobiłam beta-hcg 6 dni od planowanej owulacji i 14 dni od stosunku - wyszła negatywnie + testy ciążowe z apteki - tak samo
Jestem obecnie 1 dzień przed okresem , mam dostać jutro jutro - nic mnie nie boli, ani brzuch, piersi wydają się większe? albo nabrzmiałe- nie wiem jak to określić na dodatek mam gorączke coś się przykleiło do mnie, Wziełam ostatnią tabletke gynalginu wczoraj - zobaczymy co będzie


Co to może być? ja już nie mam zielonego pojęcia... jeżeli to prolaktyna czy progesteron to dlaczego mam takie zaburzenia? nigdy nie miałam z tym problemów... A może to ciąża? może za wcześnie zrobiłam test... choć moja pani ginekolog powiedziala że beta hcg można juz wykonać 6 dni od owulacji..

Pomóżcie

Pozdrawiam
napisał/a: Gracee 2014-08-29 22:37
Maribella2014 napisal(a):Witam :)Zrobiłam beta-hcg 6 dni od planowanej owulacji i 14 dni od stosunku - wyszła negatywnie + testy ciążowe z apteki - tak samo

Test został zrobiony za wcześnie, nawet ten z krwi. Jeśli byłaby ciąża to mógł jej nie wykryć. Jeśli chcesz mieć wiarygodny wynik to badanie wykonaj w dniu spodziewanej miesiączki.
Podejrzewam, że miesiączka Ci się przesunie z uwagi na infekcję i przyjmowane leki.
Maribella2014 napisal(a):
Co to może być? ja już nie mam zielonego pojęcia... jeżeli to prolaktyna czy progesteron to dlaczego mam takie zaburzenia? nigdy nie miałam z tym problemów...

Nabrzmiałe piersi od owulacji to może być zwyczajny PMS, który ustąpi jak tylko dostaniesz miesiączkę. Przy podwyższonym progesteronie piersi mogą boleć.
Maribella2014 napisal(a): A może to ciąża?

Gdy się współżyje, a zwłaszcza bez zabezpieczenia to należy liczyć się ciążą. Dni teoretycznie bezpieczne wcale takie nie muszą być.
napisał/a: Maribella2014 2014-08-30 22:35
Witam :) i dziękuje za odpowiedź

Dostałam dzisiaj, nic się nie spóźniło, tak jak w kalendarzu tylko że jest coś trochę dziwny.. tzn wiadomo pierwszy dzień, ale ta krew coś za jasna i skąpa - tak jakby coś tam sie zatrzymało.. i ból w plecach, bardziaj boli w plecach niż pod brzuchem - krew jest bardzo gęsta - nie ma skrzepów - a zawsze były


Czy infekcja mogła mieć wpływ na to? Raczej nie jestem w ciąży?

Pozdrawiam :)