Bolące pęcherze na stopie przy dużym palcu.

napisał/a: Legryk 2014-06-18 23:10
Witam!
Mam problem z bolącymi pęcherzami na spodzie stóp. Problem pojawił się ok. 2lata temu. Pęcherze pojawiają się podczas gry w piłkę lub innego rodzaju aktywności fizycznej. Obojętnie jakich butów używam, czy to są buty halowe, korki lub zwykłe do chodzenia problem zawsze się pojawia. Na początku udałem się do dermatologa( były to chyba 4 wizyty) za każdym razem zapisywał mi jakieś maści, lecz nic nie pomagało. Następnie udałem się do ortopedy. Myślałem, że może mam coś nie tak z tymi stopami. Po wizycie zalecił mi używanie wkładek. Oczywiście stosowałem różne wkładki, ale z marnym skutkiem. Próbowałem wkładać gąbki do skarpetek aby zmniejszyć nacisk. To jednak też nie pomogło. Zamieszczam poniżej zdjęcia stóp.
http://pl.tinypic.com/r/153p9j7/8
http://pl.tinypic.com/r/a5hrop/8
Dziękuje i pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2014-06-19 01:56
Rzeczywiście niezbyt ciekawie wyglądają Twoje stopy. Podejrzewam, że popełniasz jakiś błąd : jak często chodzisz w obuwiu sportowym /czy cały dzień/, jakie nosisz skarpetki, czy po treningach stosujesz kąpiele stóp ?
Ja bym Ci radziła kupić takie specjalne skarpetki z przędzy bambusowej /dostaniesz je w sklepach Natura/, codziennie przed założeniem skarpet przesypuj stopy pudrem dla dzieci, obuwie sportowe noś wyłącznie w trakcie treningów, jeśli to tylko możliwe chodź w domu na bosaka.
napisał/a: Legryk 2014-06-19 16:29
Te pęcherze pojawiają się po meczu czyli 90 min grania. Mam 1 mecz tygodniowo i raz w tygodniu trening ok. 2 godziny. Tylko w tym czasie mam buty sportowe. Używam zwykłych getrów. Często po treningu moczę nogi w zimnej wodzie przez około 10min. Nie wiem może musiałbym kupić jakieś getry termoaktywne?
napisał/a: piotrosiama 2014-06-19 21:30
Moczenie w zimnej wodzie nic nie pomoże, lepiej w ciepłej z dodatkiem rozpuszczonego szarego mydła czy np. z 1 torebką rumianku czy sodą oczyszczoną. Mam nadzieję, że nie przebijasz tych bąbli jak też nie zdzierasz skórki - pozwól niech te bąble samoistnie się wygoją. Na te miejsca gdzie najczęściej pojawiają się bąble możesz przez jakiś czas zakładać jałowy opatrunek.
A co do skarpet, jeśli nie chcesz tych z przędzy bambusowej, to pamiętaj aby były z czystej bawełny i po każdym meczu/treningu skarpety pierzemy i potem zakładamy czyste.