Bolace gardlo

napisał/a: nowy28 2007-02-11 03:15
Witam , od ponad 2 miesiecy mam problem z gardlem .Pierwsza wizyta u internisty i diagnoza bez zadnych badan , tylko poprzez wywiad , ze moze to byc spowodowane czesta zgaga polprazol przyjmowany okolo 2 tygodni nic nie pomogl.Kolejny internista stwierdza zapalenie gardla , antybiotyk bez poprawy , po kontroli powiedziala Pani dr. ze niezaleczone chore gardlo i inny antybiotyk.Bol ustal na jakis tydzien i od ponad miesiaca praktycznie kazdego dnia czuje ze cos mi sie dzieje z gardlem i szyja.
Tak jakbym mial spuchnieta i lekko mnie ktos przyduszal , a czasami lekki bol przy przelykaniu.Czasami odksztuszam biala substancje i czuje tak jakby sie zbierala w gardle.
Czesto mam tez wrazenie jakby mi cala szyja miala zaraz "wybuchnac" uczucie jakby pulsowania.
Okolo 3 tygodni temu bylem u laryngologa , nie stwierdzil nic w gardle .Zrobilem badanie USG wezlow , wykazaly praktycznie brak jakichkolwiek zmian (min. po niezaleczonym gardle ) .Zrobilem badanie krwi i wszystko lacznie z tarczycza wyszlo ok.
Z jednej strony ok bo nic nie wyszlo , ale z drugiej wciaz odczuwam dyskonfort z gardlem.
Wczoraj bylem znow u internisty , niestety trafil sie dziwny lekarz i na sile probowal mi wmowic ze to zwiazane z nerwami moze byc...zaleci odpoczynek i zdrowszy tryb zycia , przepisal cos zebym "nie czul leku"....nie stwierdzil zadnych zmian w gardle ani w oskrzelach ....
...ale gardlo wciaz dokucza , jak dotykam lewa strone przy migdalkach czuje lekki bol i ogolnie jakbym mial spuchnieta szyje.
Nie wiem gdzie sie udac i jakie zrobic badania zebym mial jasnosc co mi jest , bo mimo ze nie jestem lekarzem a juz napewno psychiatra to jestem pewny ze sobie nie wmowilem tego gardla i szyji...nawet przy glosnym spiewaniu tak jakbym tracil glos i czuje ze jest cos nie tak.
Prosze o jakies porady , ewentuanie wskazowki do jakiego specjalisty sie udac i moze zasugerowac jakies badanie .
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-02-11 10:05
U większości specjalistów już byłeś. Lepiej wykonaj sobie wymaz z gardła na posiew bakteriologiczny i grzybiczy. Można to wykonać prywatnie, koszt ok. 30 zł.
napisał/a: Alexa2007 2007-02-12 17:16
Mam identyczne objawy od ok 6.ciu miesiecy. Niezliczona ilosc wizyt u specjalistow, przeswietlen itd. Mnie zaczynali wmawiac uczulenie ale ja wiedzialam, ze to nie jest to.
Widzialam po minach lekarzy, ze mi nie wierza. Dobrze, ze bylam uparta i w koncu kolejne przeswietlenie wykazalo guz na wezlach chlonnych u podstawy jezyka. Maja mi pobrac wycinek, modle sie zeby sie nie okazalo, ze jest juz za pozno. Szesc miesiecy, ktore przepadlo bezpowrotnie, a mogli zrobic ten scan szyi jako pierwsze badanie. Dodam, ze mieszkam w Kanadzie i tutaj system leczenia jest taki sam jak w Polsce. Albo sam wiesz co Ci jest albo umieraj. Jeden wiecej jeden mniej, co za roznica.
Radze Ci idz jak najszybciej do laryngologa i badz uparty, nie daj sie zbyc byle czym.
napisał/a: Peter 2007-02-13 08:12
Alexa - mam nadzieję, że jest to tylko zmiana przerostowa. Jeśli będe miał rację, to możesz się ze mna skontaktować. A tak podsumowując, to miałaś wyjątkowego pecha, a lekarze wszędzie mogą się mylić. Nawet w tak wzorcowych stanach.