Boląca krosta

napisał/a: Quatos 2011-02-22 23:03
Witam
Zapewne zauwazyliscie z moich poprzednich postow ze jestem ostatnio przewrazliwiony pieprzykami. Otoz jak wiemy teraz jest zimno wiec moga sie robic przy ustach takie krosty bolace to chyba od przeziebienia? W sumie to nawet nie wiem, ale dzisiaj rano dlugi czas przebywalem na dworzu a u mnie jest naprawde zimno i zrobila sie taka krosta pod ustem. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt ze ta krosta wyskoczyla na pieprzyku w tym samym miejscu. I teraz pytanie czy na pieprzyku moze wyskoczyc krosta czy moze cos sie z nim dzieje?
napisał/a: piotrosiama 2011-02-22 23:18
Kup w aptece płyn Sonol i po kłopocie.
napisał/a: Quatos 2011-02-23 14:52
ok wiec mam przez to rozumiec ze krosta moze wyskoczyc na pieprzyku?
napisał/a: piotrosiama 2011-02-23 15:38
Ale mówimy teraz o wykwitach przy ustach - chyba się już pogubiłam ?
napisał/a: Quatos 2011-02-23 15:44
Nie, ja wiem o czym Ty mowisz, ale to nie chodzi o to, o takie inne krosty chodzi, takie ze w nich moze znalezc sie ropa i takie tam. Bo pod ustem, inaczej miedzy ustem a broda mialem pieprzyk i teraz jakby wyskoczyla na nim krosta. I moje pytanie jest takie, czy na pieprzyku moze wyskoczyc krosta? Kolega mowil ze kiedys mu sie takie cos zdarzylo to nawet troche ja wycisnal ale nie wiem czy wieżyc czy nie
napisał/a: piotrosiama 2011-02-23 15:50
Krostki bym nie ruszała - sama zniknie.
napisał/a: Quatos 2011-02-24 20:02
A mialbym jeszcze jedno pytanie. Czy mozna usunac pieprzyk jakims zabiegiem? Jakby mi np. przeszkadzal bo mam tez inny tak centralnie na srodku ramienia i czasami moze sie lekko ocierac nawet o szew w koszulce albo jak mam plecak na ramieniu. Wiec zeby tam sie nic nie dzialo czy jest mozliwosc usuniecia? I jeszcze jedno mam pytanie, czy pieprzyki moga sie ujawniac z wiekiem ? Bo patrzylem na starym zdjeciu, ale mialem juz na nim z 5 lat to nie bylo tego pieprzyka przy uscie
napisał/a: piotrosiama 2011-02-24 20:29
Pieprzyki można usunąć - specjalista powinien obejrzeć i podejmiecie decyzję, powstają w każdym wieku ostatnio właśnie zauważyłam nowego.
napisał/a: dafff 2011-02-25 09:12
Takie zmiany usunie Ci każdy dermatolog ale niestety jeżeli chodzi i takie pieprzyki to zabieg jest płatny w zależności od wielkości. Niestety w Polsce ten zabieg nie jest refundowany przez NFZ.
napisał/a: Quatos 2011-02-26 15:03
Piotrosiama13 pewnie masz juz dosc tych moich narzekan :) no ale musze zadac jeszcze jedno (mam nadzieje ze juz ostatnie) pytanie. Znaczy ja juz kiedys Ciebie o to spytalem ale nie odpowiedzialas mi konkretnie na nie. Milczenie rownie dobrze moze oznaczac potwierdzenie ale chcialbym sie upewnic wiec prosil bym Ciebie o odpowiedzenie na moje pytanie bo teraz pytam po prostu z ciekawosci. Co sie moze zadziac z pieprzykiem gdy go sie zadrapie albo urwie? Jest na to jakas regula ze od razu zachodza tam zmiany nowotworowe?
napisał/a: piotrosiama 2011-02-26 15:07
Miałam już taką sytuację - sama naderwałam pieprzyka i przysechł, nic się z nim złego do tej pory nie dzieje.