Bolą nerki (nie wiem czy nie odbite)

napisał/a: konekwawa 2009-08-23 22:20
Miałem ostatnio wypadek rowerowy, spadłem ostro na plecy. Już tydzień czasu bolą mnie nerki przy zginaniu. Nie jest to taki ból, że nie wytrzymuje, tydzień temu nie mogłem się podnieść z łóżka, miałem ogromny ból przy podnoszeniue. Dziś już takiego nie mam, ale nadal bolą mnie w momencie zginania.

Co z tym zrobić, czy to samo przejdzie?
Właśnie dogrzewam plecy poduszką elektryczną.

Czu odbicia nerek leczy się lekami? Może się coś stać mi po takim czymś?
napisał/a: dimedicus 2009-08-24 15:04
objaw nie musi świadczyć o problemie z nerkami(czy zmienił się kolor moczu,ból przy oddawaniu moczu)Prędzej ból może pochodzić od kręgosłupa.Wskazane są żele jak np Ketoprom żel,Ibum żel czy Reparil.
napisał/a: deszczowy 2012-05-30 08:10
Ja podobnie jak kolega miałem mały wypadek. Będąc w knajpie stałem za blisko drzwi do WC. Znajomy wychodząc walnął mnie nimi w plecy, a dokładnie klamką prosto w nerkę... Miałem siniaka, a później spuchniętą okolicę nad biodrem na plecach. Z początku bolało dosyć mocno, bolało i piekło. Dziś mija już blisko 4 tygodnie a obrzęk nadal nie zniknął. Goi się bardzo powoli, ale znika. W miejscu gdzie jest spuchnięte prawie nie mam czucia, a nerka bolała też momentami z przodu brzucha.
Na szczęście nie zaobserwowałem zmian chorobowych (krwi w moczu albo tzw. skurczu nerki), o których czytałem na internecie. Stosuję maści na potłuczenia, co trochę pomaga, ale bardzo powoli się to goi. Mam nadzieję, że w końcu zniknie całkiem, bo trochę już niepokoi mnie długość czasu jaka minęła od wypadku, który wciąż dotkliwie odczuwam...