Bolą mnie wszystkie zęby (dziwna drętwota)

napisał/a: anonim10 2014-02-22 03:46
Witam,

Niedawno przeszedłem leczenie kilku zębów, dokładnie 3. Były "dziurki", jedna większa, mam plomby. Dentystka powiedziała, że wszystko jest OK z zębami i mam przyjść na wizytę kontrolną w lipcu. Jakoś od wakacji co jakiś czas bolą mnie zęby... wszystkie zęby. Jest to ból trudny do opisania, tak jakby drętwica, a do tego zawsze mnie boli tak trochę bardziej jakiś ząb gdzie mam te plomby. Wcześniej ich nie miałem, więc mogłoby to wydawać się normalne, ale teraz? Ból wszystkich zębów odczuwam najczęściej jak jestem przeziębiony, teraz znowu mnie bolą, w sumie teraz to połowa i bardziej właśnie tam gdzie mam plombę. Dodam, że na podniebieniu powstała mi jeszcze jakaś krostka czy coś w tym stylu. Mogę być trochę przeziębiony znowu. Dodam, że po dwóch/ trzech dniach ten ból przechodzi i jest wszystko OK, do jakiegoś czasu. Co to może być? Może czegoś mi brakuje, jakiegoś wapna albo cos w tym stylu? Jak mówiłem o tej drętwocie, to odczuwam to szczególnie na tych przednich zębach, nie jest to jakiś ból wielki, albo to bardzo irytujący dyskomfort, najczęściej dochodzi do tego jakiś ból zęba z tyłu, który mam na pewno już teraz zdrowy.

Proszę o pomoc i z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam!
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-22 11:10
Trudno tutaj coś wywnioskować. Czy był jakiś kanał leczony? Krostka na podniebieniu jak długo jest? Jak wygląda język? Czy zatoki oboczne nosa są zdrowe? Mówisz że zaczęło się po wyleczeniu zębów? Pozdrawiam.
napisał/a: anonim10 2014-02-23 01:24
Witam,

Kanał nie był leczony. Były leczony 3 zęby, nie wiem dokładnie które to były, nie potrafię określić. Jednak wizyty wyglądały, tak, że 1 wizyta to było wiercenie, oczyszczanie i trutka. Później po tygodniu, plomba i tak z każdym zębem. Dentystka powiedziała, że wszystkie są już teraz OK i następna wizyta kontrolna za pół roku jakoś. Krostka jest od dwóch dni, zapewne jest z powodu przeziębienia. Język wygląda dobrze. Zaczęło się już przed wyleczeniem zębów. Wtedy skłoniło mnie to do pójścia do dentysty i wyleczeniu tych 3 zębów jak się okazało. Dwie dziurki były małe, jedna duża. Myślałem, że to było przyczyną tej drętwoty, ale jednak nie. Teraz mam to co jakiś czas, różne odstępy czasu, czasami parę tygodni, czasami 2 tygodnie, różnie, zwykle przechodzi po 2/3 dniach. Zatoki, bardzo możliwe, że mam chore. Jestem alergikiem i katar mam niemal zawsze. Dzisiaj np. podczas tego przeziębienia smarkałem cały dzień, aż mnie nos boli od smarkania. Biorę allertec na alergię od niemal dwóch lat, bez przerw, nawet zimą, ponieważ jak odstawię na dzień, czy dwa, wszystko mnie swędzi. Wiem, że to niewłaściwe, no ale... Myśli Pan, że ta drętwota może być spowodowana chorymi zatokami?

Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-23 12:05
Powinien być u Ciebie wykonany Pantomogram by wykluczyć zmiany w tkankach okołowierzchołkowych i inne patologie. Warto by było się wybrać do chirurga-stomatologa na konsultacje w związku z zaburzeniami stawowo-kostnymi. Pozdrawiam.