Ból żuchwy, karku

napisał/a: haszim 2009-07-27 20:13
Witam, może zna ktoś z Was ewentualną przyczynę bólu szczęki i karku. Dziwne uczucie jakby napięcia tych całych zawiasów gębowych, jeśli chodzi o ból karku to jest równie dziwny: ni to bol ni to napięcie mięśni, ogólne wrażenie jakby łeb ważył ze 40 kilo. zazwyczaj dopada przy zmęczeniu, senności. Może mieć to jakiś związek z nerwicą??
napisał/a: monia331 2009-07-27 20:23
Witaj Haszim !Ja tez tak mam i do tego jeszcze zawroty głowy.Oczywiscie że to ma zwiazek z nerwicą, przynajmniej u mnie.Zwiekszone napiecie powoduje ze trzymam głowe cały czas sztywno ,zaciskam zęby i przez to wszystki mięśnie.Głowe mam wtedy ciężką ,jakby mi ją ktos kamieniami naładował.Jak próbuje rozluźnic te mięśnie to wtedy czuje wyraźną ulge.Niestety te mięśnie napinam podświadomie nie myśląć o tym,i stad te kłopoty.Przez to mam cały czas sztywny kark i dochodza zawroty głowy i tak w kółko.
Bardzo pomagaja regularne cwiczeni oddechowe,których nas Krysia kochana nauczyła.
Pozdrowionka
napisał/a: haszim 2009-07-27 20:56
Dzięki za odp,, ja nie napinam mięsni zbytnio, aczkolwiek nie wiem może nie zwracam uwagi na to, bo rozumiesz czytałem gdzieś że ból żuchwy powodują jakieś tam zapalenia stawów lub coś ze zgryzem i w wielu przypadkach osoby z tą dolegliwoscią śmigały po stomatologach, wątpiłem że to nerwica
napisał/a: Passiflora 2009-07-27 22:30
Haszim, jesteś ostatnio trzecią osobą zgłaszającą ten problem jako uciążliwy. Drugą jest Ona22, a ja trzecią. Ja męczę się z tym już od roku, Ona22 też dość długo. Szukałam pomocy u dentysty i laryngologa, ponieważ od kilku lat w nocy drętwieją mi uszy.
Laryngolog kazał usunąć ósemki - pomogło na krótko. Od roku mam już stałe bóle zawiasów, kości dookoła uszu, karku, korzeni zębów trzonowych. Stomatolog nie widzi przyczyny, psychiatra upiera się, że to od zaciskania zębów. Tylko, że takie zaciskanie zębów prowadzi do rzeczywistego uszkodzenia stawów i teraz sama już nie wiem, czy te bóle mam od nerwicy, czy nie. Ona22 ma już umówioną wizytę u specjalisty od tych stawów, zobaczymy czego się dowie.
napisał/a: haszim 2009-07-28 15:16
Passiflora dzięki, jak będziecie wiedzieć więcej to kopsnijcie proszę jakąś rade i wogóle co i jak z tym stomatologiem
pozdrówka
napisał/a: Ona221 2009-08-19 12:10
Cześć Haszim. Od czerwca tego roku zaczęłam borykać się z bólem szczęki. W Boże Ciało, kiedy jadłam poczułam dziwny ból. Pierwsza moja myśl to taka, że to jakaś poważna choroba, ale że mam nerwice to myśl jak najbardziej była wytłumaczona. Poszłam z tym problemem do dentysty, bo miałam uczucie bólu wszystkich zębów i szczeki w sumie to nie mogłam zlokalizować bólu. Dentystka początkowo myślała, że to od dziąseł i coś mi na to przepisała jednak powiedziała, że gdyby nie przeszło to mam przyjść, zrobimy zdjęcie zębów i zobaczymy, co tam jest. Wróciłam po tygodniu, zrobiłyśmy zdjęcie, wszystkie zęby zdrowe. Podała mi namiary na lekarza z Jastrzębie, spec.od stawów skroniowo żuchwowych, wizyta u niego kosztuje 300zł. Byłam tam dokładnie 10.08.2009, 1,5 godziny trwała wizyta, pan doktor jest bardzo sympatycznym i kompetentnym specjalistą polecam. Co tam robił. Na początku przeprowadził, ze mną krótki wywiad, wiadomo imię nazwisko, z czym przychodzę. Potem pytał o mój tryb życia, choroby itd. Powiedziałam mu, że mam nerwicę i że przez jakiś czas budziłam się z zaciśniętymi zębami. Doktor przeprowadził badania stawów, całe to badanie wykonywał swoimi rekami, sprawdził każdy staw w szczęce. Badanie było nie bolesne. U mnie na szczęście okazało się, że stawy są zdrowe, ale mam bardzo napięte mięśnie żwacza, skroni i szyi. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Ból, któregoś ze stawów, czy mięśnia szczęki może powodować promieniowanie bólu do zębów, głowy, szyi, uszu. Każdy staw może powodować promieniowanie do innej części ciała. Ja miałam ból szyi, tak jakby z tyłu głowy i teraz już wiem, że to nie głowa bolała. Lekarz po przeprowadzeniu tych badań zalecił mi ćwiczenia, a także to, aby w dzień kontrolowała swoje zęby tzn. nie zaciskała ich, zawsze mam trzymać pomiędzy nimi język. Pytałam go o szynę relaksacyjną, ale stwierdził, że szyna ta pomaga raczej na zgrzytanie nie moce zgryzanie. Ja jestem bardzo zadowolona z tej wizyty i spokojniejsza. Z tego, co się dowiedziałam to, jeśli ktoś ma problem, z którym z stawów, to leczenie to jest długotrwałe i kosztowne. Mi akurat wyszły tylko mięśnie, ale myślę, że warto coś z tym zrobić, aby być spokojniejszym i nie cierpieć z bólu. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to pisz:)Pozdrawiam.
napisał/a: haszim 2009-08-21 19:43
ale dalej nie wiem czy ma to związek z tą całą nerwicą nieszczęsną, miałem pójść do stomatologa wczoraj ale nie za bardzo miałem czas, a poza tym u mnie to o tyle dziwne że japa boli mnie jak jestem zmęczony, np. dopada popołudniu kiedy z leksza wypluty usiłuje odpocząć po pracy itp, także nie wiem co o tym myśleć, do wspomnianego przez Ona22 specjalisty z Jastrzębia to troche mi nie podrodze a do rejonowej przychodni sie nie udam bo mnie tamtejszy doktorzyna wkurwia także musze cos innego wymyślić póki co szukam w necie i tak se myśle że nerwica sobie, a boląca gęba sobie, znaczy od czego innego boli ale w sumie nie wiem nie kończyłem medycyny
napisał/a: Ona221 2009-11-04 10:35
Witaj, u mnie miało to związek z nerwicą. Ostatnimi czasy bardzo sie wyciszyłam i zauważyłam, ze przestałam zaciskać zęby, znikły też bóle szczęki.