ból zębów podczas jedzenia

napisał/a: seph 2013-06-03 16:58
witam, ostatnio męczy mnie promieniujący ból zębów po lewej stronie gdy jem, szczegolnie coś ala kurczak, twardszego. Ostatni raz (w sumie też i pierwszy) u dentysty byłem we wrześniu ubiegłego roku. Miałem wtedy tylko malutki ubytek na szóstkach dolnych, tym razem nie wiem o co chodzi. Ból mija po pewnym czasie, ale jak tylko dojdzie do posiłku to trzeba po jedzeniu odczekać jakieś 10-15minut. Próbowałem ruszać poszczególnymi zębami palcami, wydaje się, że to górna 7. Nie wiem czy ból byłby taki, że promieniuje to najbardziej na dolną część (tam boli najbardziej)

Czy ktoś wie o co może chodzić?

Z góry dziękuje za odpowiedzi,
seph
napisał/a: viki71 2013-06-03 21:21
Czas odwiedzić dentystę.Często ból promieniuje i tak naprawdę inny ząb jest do leczenia a inny odczuwamy,jako bolący.Jeśli boli podczas jedzenia to najwyrażniej jest jakiś ubytek i jedzenie drazni nerwa.Idż do dentysty,nie czekaj,bo bedzie gorzej.
napisał/a: seph 2013-06-05 18:22
no nic, dziekuje za odpowiedz - dzisiaj odwiedziłem panią stomatolog, powiedziała mi tylko, że mam 'dziewicze' zęby i nic nie widać, tylko lekko zaczerwienione dziąsło między siódemką, a ósemką. Kazała tylko płukać szałwią lub brać żel.
napisał/a: Andzrej 2013-06-06 14:56
Obowiązkowo zrób zdjęcie rtg tego miejsca.
Do czasu wyjaśnienia można brać duomox.