Ból zęba po założeniu plomby.

napisał/a: sylwusia90_1990 2014-02-11 17:20
Witam , proszę o pomoc!!
W poniedziałek byłam u dentysty z dość dużym ubytkiem w zębie ( prawa, dolna 5), dostałam znieczulenie ponieważ ząb już wcześniej pobolewał. Po podaniu znieczulenia, dalej czułam chorego zęba. Podczas borowania i wiercenia odczuwałam ból, niestety dentystka wierciła dalej, jakoś wytrzymałam, odsuwała mi jeszcze dziąsło takim metalowym urządzeniem. Została założona plomba, dentystka umówiła mnie na następną wizytę z następnym zębem. Powiedziała że ten jest już skończony. Wszystko było dobrze dopóki nie puściło znieczulenie, w czasie schodzenia znieczulenia już czułam pobolewanie, gdy zeszło całkowicie ząb mnie cały czas bolał, nawet tak silna tabletka jak ketanol nie pomagała. W nocy obudził mnie ból, tak około 3,00. Rano było już lepiej, teraz przez cały dzień ćmił mnie trochę , po 16.00 ból przeistoczył się w kłucie na zmianę z pobolewaniem. Pomocy ! Czy to normalne ? Czy to ból pourazowy ?
napisał/a: Gumek94 2014-03-09 20:23
jak po tygodniu nie będzie zmian związanych z bólem to zalecam iść ponownie do dentysty, i jak w nocy będzie pobolewał to myślę że bez leczenia kanałowego się to nie obędzie, ale mam nadzieję że ból za jakiś czas przejdzie, nie raz ja tak miałem że ząb po zaplombowaniu pobolewał, po prostu za jakiś czas powinien ból już ustępować.