ból zęba po założeniu lekarstwa

napisał/a: ailin88 2013-06-09 16:24
Witam,

Mam pytanie dotyczące mojego leczenia kanałowego.

W dolnej lewej szóstce jakiś czas temu wypadła mi plomba, pozostawiając dość dużą dziurę, która nie bolała przez dłuższy czas. Jednak po ostatnim ząbkowaniu moich ósemek po prawej stronie, zaczęłam więcej jeść po stronie lewej. Ząb zaczął mnie boleć w środę, promieniując, jednak że miałam umówioną wizytę u dentysty na następny tydzień, postanowiłam to przetrzymać.

Jednak wczoraj nie byłam już w stanie wytrzymać bólu, udałam się na pogotowie stomatologiczne. Lekarką zrobiła mi panoramę, później sprawdziła czy ząb jest nadal żywy używając spreju chłodzącego (napsikała spray na patyczek i dotykała nim moich zębów, w bolącej szóstce nie czułam zimna, tylko ból). Uznała, że ząb jest martwy, zrobiła jeszcze jedno zdjęcie samej szóstki - werdykt - do leczenia kanałowego.

Dostałam znieczulenie miejscowe, dentysta wyczyścił mi zęba, dowiercił się do kanały nerwowego, usunął nerwy we wszystkich 3 kanałach, później przeczyścił je podchlorynem sodu i na koniec założył lekarstwo (Ledermix) i nałożyli mi na to tymczasową plombę.

Jednak po zejściu znieczulenia nadal czułam ból. Na początku jakby ktoś wsadził mi igłę w zęba i ją pchał w dół. Z czasem to się uspokoiło, obecnie czuje drobne pulsowanie i jakby ktoś mi wciskał ząb w dół szczęki. Również boli mnie szczęka przy dotykaniu. I ból nasila się po nagryzieniu tego zęba.

Czy taki ból jest normalny? Przecież nie mam już nerwów bym czuła ból..Z tego co wyczytałam po założeniu lekarstwa powinno ono działaś i przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Mam umówioną następną wizytę u dentysty na czwartek, powinnam ból przetrzymać do tego czasu czy udać się wcześniej??

Z góry dziękuje za każda odpowiedz