Ból zęba po plombowaniu.

napisał/a: lag2 2008-05-04 10:59
Witam. Byłem w poniedziałek u mojego stomatologa, wykryła mi małą dziurkę, zaplombowała i poszedłem do domu. W środę zaczął mnie boleć ząb myślałem że to ten który mi rośnie. W piątek dopiero zauważyłem że to ten plombowany... Zaczynam się bać. Jutro idę do stomatologa ponownie. Co to może być ? Błagam pomocy !! Dodam że ząb mnie cały czas boli, są chwile kiedy przestaje.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-04 11:05
Mnie po plombowaniu przeważnie boli tydzień, potem ból sam mija. Za pierwszym razem też panikowałem, bo pół twarzy miałem spuchniętej, ale teraz to już wiem, że taki mój rok :)
Głowa do góry, nic Ci nie będzie!
napisał/a: lag2 2008-05-04 11:56
djfafa napisal(a):Mnie po plombowaniu przeważnie boli tydzień, potem ból sam mija. Za pierwszym razem też panikowałem, bo pół twarzy miałem spuchniętej, ale teraz to już wiem, że taki mój rok :)
Głowa do góry, nic Ci nie będzie!


Tylko, że wcześniej miałem plombowane nie raz i nigdy mnie nie bolały...
Nie mam spuchniętej twarzy...
No i ten ból się nie pojawił na drugi dzień po plombowaniu tylko jakoś dwa dni po plombowaniu.
napisał/a: lag2 2008-05-06 07:19
No więc okazało się że to nie bolał ten ząb co był plombowany... Rozwiercono mi ząb, wydłubywano mi nerw, założono lekarstwo i zakleiła mi Pani stomatolog fleczerem ząb. Mam przyjść 27 maja do niej to zdejmie ten fleczer i jak będzie sucho tam w zębie to wypełni go.

Czy jest coś co powinienem wiedzieć w tym czasie ?
napisał/a: cuudaczka 2008-06-27 17:35
ja dzisiaj miałam leczonego zęba. zaplombowany i niby wszystko ok. ale jak znieczulenie przestało dzialac, ząb zaczal mnie bolec i ten ból promieniuje na inne zęby. mam wrażenie jakbym gryzła lody...

nie wiem czy to normalne po znieczuleniu bo pierwszy raz miałam...

i teraz pytanie:

mam iść znowu do dentysty czy to minie?????
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-27 18:36
Idż jak ból potrwa jeszcze kilka dni.
napisał/a: DobryDent 2008-08-15 11:06
Po samym opracowaniu ubytku ząb ma prawo pobolewać 1 dzień. Relatywnie zdarza się to rzadko. Znaczenie ma głębokość ubytku, stosowanie znieczulenia, brak chłodzenia w trakcie opracowywania, jakość materiałów wypełniających itd.
W zębinie biegną wypustki komórek z miazgi i po oczyszczeniu próchnicy ząb jest swojego rodzaju "raną tkankową", którą zabezpiecza się plombą.
Gdy ząb boli dłużej można podejrzewać, że uszkodzeniu uległ nerw ( "serce" zęba ) - na skutek zebrania zbyt dużej ilości zęba lub ujawnia się stan zapalny, który wywołały bakterie z próchnicy - uśmiercając nerw tak wolno, że bólu wcześniej nie było, a ząb był już chory.
napisał/a: kitek1405 2010-11-09 10:16
Witam, mam problem. Przez dość długi czas miałam dziure w lewej dolnej 6. Poprostu jakiś czas temu wypadła plomba. Ząb sam w sobie mnie nie bolał- trochę reagował na cukier ale też nie zawsze. 4 dni temu byłam u dentysty. Przy borowaniu myślałam że umrę z bólu. Lekarz ząbka zaplombował i wszystko było ok do momentu kiedy to lekarz plomby nie docisnoł. Aż szczęka bolała. Od wizyty odczuwam ból- nie jest to nic silnego ale czuję jakby coś mi tam nerwy drażniło i jakby ten ząb trochę się wysunoł do góry. Bo jak zaciskam zęby to jakbym tego żeba wgniatała w dziąsło. To chyba nie jest normalne- co robić? Poczekać bo może samo przejdzie czy co?
napisał/a: magda k. 2010-11-18 13:13
DobryDent napisal(a):
Gdy ząb boli dłużej można podejrzewać, że uszkodzeniu uległ nerw ( "serce" zęba ) - na skutek zebrania zbyt dużej ilości zęba lub ujawnia się stan zapalny, który wywołały bakterie z próchnicy - uśmiercając nerw tak wolno, że bólu wcześniej nie było, a ząb był już chory.


Jest jakaś rada na uszkodzony nerw, czy trzeba z tym żyć albo zęba usunąć?
napisał/a: kch_2010 2010-11-18 14:47
ekstrakcja zęba na pewno nie. prędzej kanałowe.
napisał/a: magda k. 2010-11-19 09:04
kch_2010 napisal(a):ekstrakcja zęba na pewno nie. prędzej kanałowe.


A jeśli kanały są czyste?
napisał/a: sloneczko7 2011-01-09 20:06
witam! mialam ostatnio maly ubytek w gornej 6 i zaczal mnie bolec zab. Pobieglam do dentysty, zalozyl plombe, jednak odczuwalam bol przy zaciskaniu szczeki i przy piciu goracych i zimnych napojow. wiedzialam ze plomba jest za wysoko(skad bol przy zaciskaniu szczeki), ale skad ta reakcja na zimno-cieplo..myslalam ze jest nieszczelna.Po tyg poszlam znowu, bo bol nie ustepowal. Dentysta rozwiercil plombe, wyczyscil ponownie zab i zalozyl nowa plombe. Teraz przy zaciskaniu szczeki nie czuje bolu, plomby tez nie, wiec mysle ze jest na dobrej wysokosci, bo moge tez jesc ta strona. Ale reakcja na zimno-cieplo pozostala...czuje krotki i przeszywajacy bol, gdy pije i jem cos goracego badz zimnego...czy dentysta znowu wykonal zla robote?? dodam ze bylam u tego samego. Czy zab po plombowaniu jest nadwrazliwy ??i to ,ze odczywam bol na zimno- cieplo jest normalne??? z gory dziekuje:)