Ból zęba po leczeniu kanałowym.

napisał/a: Blackursus 2011-04-20 15:00
Lekarz nie bedzie wiedzial, ze zab zostal leczony kanalowo, dopoki mu o tym nie powiesz, lub nie otworzy zeba. Nie mozna leczyc kanalowo ponownie, jezeli zab jest jest bardzo zepsuty, nadaje sie tylko do usuniecia. Ja na Twoim miejscu nie zwlekalabym. Moim zdaniem wyglada to tak, ze poprzedni lekarz nie oczyscil dokladnie zeba, wiec doszlo do prochnicy wtornej. Jezeli prochnica znajduje sie tylko na wierzchu zeba, nie ma torbieli lub zgorzeli, to mysle, ze zeba mozna uratowac. Pozdrawiam.
napisał/a: myloove58 2011-04-20 19:12
Dzieki wielkie za odp.
Mam nadzieje ze sprawdzi sie ta druga bardziej optymistyczna opcja, iz to tylko prochnica na wierzchu.
Pozdrawiam.
napisał/a: Blackursus 2011-04-20 19:31
Daj znac koniecznie, jak sie sprawa potoczyla. Powodzenia.
napisał/a: blanka19920 2011-04-21 19:57
Dosyć ciekawa sytuacja.. To jeśli ząb był leczony kanałowo, załóżmy, że dobrze został oczyszczony itd. to może się on nadal psuć?? Ja swój wyleczony kanałowo ponad miesiąc temu i mam dziwne wrażenie jakby delikatnie się ruszał...
napisał/a: Blackursus 2011-04-23 23:31
Blanka- czy myslalas, ze zab leczony kanalowo bedzie "niesmiertelny"???
napisał/a: blanka19920 2011-05-03 10:36
No i znowu problem, dzisiaj rano ten wlasnie zab, ktory byl leczony kanalowo, ulamal sie.... niby tylko kawalek sciany, ale plomba jest na wierzchu, boje sie strasznie, co teraz bedzie z nim, tym bardziej, ze jutro matura!!!
napisał/a: wikam2 2011-05-03 11:34
Ząb leczony kanałowo jest słabszy. Tak mówi mój dentysta. Dlatego kiedy leczy mi w ten sposób zęba wkłada do niego jakieś wzmocnienia. Co teraz? Nic. Odbuduje stomatolog te ściankę i tyle. Wcześniej ząb oczyści ale wkładu to raczej wymieniać nie będzie. Przynajmniej u mnie nie ma takich rewelacji.
Powodzenia na maturze! :)
napisał/a: blanka19920 2011-05-04 15:34
Nie dziękuję:) zatem, byłam dzisiaj u dentysty i powiedział mi : złamał się, to się złamał, trzeba było uważać, i że ząb jest słaby, bo plomba jest bardzo duża ale on nic nie będzie mi doklejał, bo za bardzo nie ma do czego... Ale to jest jednak cały ząb! Powiedział, że jedyne, co może mi zaproponować, to wyszlifowanie tego, żeby mi języka nie kaleczyło...
napisał/a: wikam2 2011-05-04 15:40
No to może ja się nie bardzo znam....no ale mojemu męzowi "dokleili" chyba z pół zęba koleżance to samo. No ale dentysta widzi lepiej...No a skoro ząb jest słaby to nie może go jakoś wzmocnić? Nic a nic nie zrobi? Może ktoś Ci odpowie dokładnie :)
napisał/a: Blackursus 2011-05-04 18:01
Zab Cie nie boli, wiec jest o.k. Zrob tak jak polecila dentystka i idz spokojnie na mature. Po maturze odwiedz innego dentyste,bo ja uwazam tak jak Wikam. Sama mialam bardzo zniszczonego zeba,siodemke, moge spokojnie powiedziec jakies80%, jesli nie wiecej i dentysta mi go odbudowal( tyle, ze moj korzen byl zdrowy). Pozdrawiam.
napisał/a: ewaw16 2011-05-08 09:47
Witam! Bardzo proszę o pomoc!
Od jakiegoś tygodnia miałam wrażanie, że bolą mnie wszystkie zęby. Raz bolały, raz nie, a czasem były wrażliwe na ciepło i musiałam natychmiast przepłukać usta zimną wodą bo przestawało boleć. Od wczoraj poczułam, że boli mnie tylko lewa strona ale nie umiem zlokalizować bólu;/ Gdy posmaruje dziąsła sacholem to przestaje boleć ale praktycznie tylko na chwile. Pomaga mi płukanie zimną wodą. Dzisiaj gdy sie obudziłam zaczął mnie strasznie boleć ząb tylko nie bardzo wiem który ale napewno z lewej . strony. Mam wrażenie, że jak dotykam górną czwórkę (kilka miesięcy temu leczona kanałowo) to zaczyna mnie mocniej bolec. Dodam jeszcze, że zauważyłam na dziąśle koło tej czwórki małą grudke... Może to zbieg okoliczności a może nie... Mam nadzieje, że mój dentysta przyjmie mnie dzisiaj prywatnie bo chyba nie wytrzymam bólu. Proszę o jakieś opinie!
napisał/a: wikam2 2011-05-08 10:18
Nie martw się, dentysta będzie wiedział, który ząb Cię boli. U mnie postępowanie przy bolącym zebie po kanałówce jest taki : najpierw zdjęcie aby ocenić jego stan, a jeśli jest ropa (wspominasz o grudce) najpierw leczenie antybiotykiem. Czasem bolący ząb tak promieniuje, że to wcale czwórka być nie musi. No i nie wiem czy ząb po kanałówce reagowałby na ciepło zimno...
Wytrzymaj do wizyty u dentysty, potem będzie Ci tylko lepiej :)