Ból zęba po leczeniu kanałowym.

napisał/a: nela76 2013-12-03 18:54
dokładnie, najlepiej iść do dentysty od razu z takim bólem. jeśli trafisz do dobrego stomatologa zrobi tez przeswitlenie i jeśli to coś poważnego na pewno zadba o zeba. z doświadczenia wiem ze 6 czesto kwalifikuja sie do kanalowego... sama tez to mialam. ale kilka przeciwbolowych i po kilku dniach mozna zapomniec o tej nieprzyjemnosci ;/
napisał/a: madola 2013-12-06 07:44
Nela - to stan decyduje czy ząb kwalifikuje się do kanałowego. Numerek w naszym uzębieniu nie ma tutaj żadnego znaczenia.
napisał/a: karolka331 2014-01-18 18:17
Witam.Mam problem z górną jedynką. Około 2 lat temu chciałam sobie zrobic koronke na jedynce (na drugiej jedynce mam juz od dawna), lecz ząb mnie pobolewał, więc dentystka w Polsce (bo mieszkam w Anglii) otworzyła go najpierw, chyba wyciągnęła nerw, nie wiem, było to na jednej wizycie, potem zrobiła koronę, wróciłam do Anglii no i ząb zacząl bardzo bolec.Poszłam do polskiego dentysty w U.K. Przez koronę (bez zdejmowania jej) zacząl mi leczyc ząb kanałowo. Jednak po włożeniu różnych lekarstw, antybiotyku itp, leczenie trwało jakiś rok, bo ja wciąż czułam ten ząb i reagował na zimno i ciepło i reagował chyba na zmianę ciśnienia. Po około własnie roku jednak się uspokoiło i mój dentysta w Anglii też odetchnął,bo już nie wiedział co ze mną począc. Minęły 2 lata, może 2,5 i znów go czuję, reagowanie na gorące i zimne i też nie zawsze, dzś wcale go nie czuję a jutro swędzenie i pulsowanie. Poszłam dziś do tego dentysty i powiedział, że da mi antybiotyk, twierdząc też że kiedyś te korony jedynek zostały zrobione nieprawidłowo i że są tak naprawdę do wymiany, to może też byc przyczyną jakiejś "infekcji",używał stomatologicznego języka.Po prześwietleniu stwierdził,że wypełniony ząb jest prawiłowo, żadne obok nie reagują na zimno(sprawdził). Chciał otwierac, ale w sumie najpierw zdecydował ze da mi antybiotyk i poczekamy. Powiedział też,że zeby pod koroną sa za mocno spiłowane, mam również źle zrobiony mostek 4 i 5 gornych zebów, odkleja sie i jest do wymiany,ten dentysta stwierdził,że wszystkie te korony są zrobione przez tamtą panią nieprawidłowo. Co może byc przyczyną takich objawów? dziś nie czuję tego zęba wcale,zjadłam ciepłą zupę i nic a wczoraj jak piłam gorąca herbate to bardzo zarwało i czasem pulsuje w ciągu dnia? proszę o radę. Antybiotyk dostałam o nazwie Metronidazole.
napisał/a: mirku 2014-02-04 23:36
dał Ci metronidazol na zęba? o.O no nie wiem, nie znam się, ale to bardzo mocny antybiotyk i ja metronidazol miałam na wirusy i bakterie w układzie moczowym, koleżanka miała na zaburzenia brzuszne.

anyway, ja on Ci pulsuje to ewidentnie jest coś nie tak :> nie może po prostu zdjąć tej korony i przeleczyć zęba?
Tak swoją drogą to jak czytam Twoją historię to się cieszę, że chodze do Bamedu81 - bo tam dają mi gwarancję na to, co robią i o takich cudach nie ma mowy :>
napisał/a: karolka331 2014-02-05 12:50
No pewnie,że może mi zdjąc i przeleczyc od nowa,ale w Anglii to nie to co w Polsce 500 zł za kanałowe, tutaj są ceny 10 razy wyższe... inaczej dawno bym przeleczyła go od nowa.... i nie pytała tu na forum... myślałam,że tu mi odpowie jakiś lekarz na pytanie,ale widzę,że cisza...
napisał/a: kasia971 2014-02-10 11:48
Ostatnio za leczenie kanałowe zapłaciłam 1500 PLN.
napisał/a: wikam2 2014-02-10 13:31
Kasia moja mama płaciła 2900 (Śmigiel) i uznałysmy, że to przegięcie. Bo wszystko wszystkim ale bez przesad....Teraz znalazła panią stomatolog, która przeleczyła kanałowo za 1400zł. W tym wizyta 2h u higienistki, indywidualny dobór szczoteczek do zębów - szczoteczek, nie jednej szczotki ;) Wizyta mega kompleksowa, gabinet super (choćby to, że nie śmierdzi(!) jak zazwyczaj w gabinetach na nfz) a leczenie na tych samych materiałach co u Śmigla.
Ja za kanałówkę płacę 600zł ale niestety warunki mam gorsze niż mama.
Swoją drogą...znajomi kusili na Borczyka (mieszkam w K-ach) no ale tam to chyba musiałabym robić zęby z ratami Żagiel ;))))))
napisał/a: kasia971 2014-02-10 13:40
A kto to jest Śmigiel, jeśli można wiedzieć? :)
napisał/a: wikam2 2014-02-10 13:53
Dentysta :))))) http://www.smigiel.net/
napisał/a: tylda005 2014-03-08 22:51
Hej. Chciałam zapytać skąd dentyści wymyślają takie kosmiczne ceny za leczenie?? Za postukanie w ząbka chcieliby juz nie wiadomo ile.
Ale o czym chciałam napisać. Koleżanka wspomniała mi o swojej dentystce, że jest bardzo delikatna i mega empatyczna. Mi akurat wypadła duża plomba z 6 więc postanowiłam się do niej zapisać prywatnie. Za wyczyszczenie zęba i założenie wypełnienia zapłaciłam (uwaga!) 80 zł. Byłam zszokowana ceną. Tyle to ja płaciłam wczesniej za wejście i powiedzenie "dzień dobry".
Po 3 miesiącach zaczęłam mieć okropne bóle siódemki. Po zdjęciu plomby (którą miałam tam z 10 lat) okazało się, że ząb nadaje się do leczenia kanałowego. Za całe leczenie zęba, łącznie z podwójną dawką antybiotyku (bo bolał) zapłaciłam 180 zł. To co tu czytam, że za leczenie kanałowe płacicie takie kosmiczne ceny, szczerze mówiąc przeraża mnie.

Moja dentystka przyjmuje prywatnie, ma przytulny, czysty gabinet i wielkie serce do pacjentów. Koleżanka raz po zrobieniu zęba - koszt 80 zł - płci jej dwusetką. Pani doktor mówi: nie mam wydać. Zapłaci mi Pani innym razem.


Da się? Da się!! Trzeba być po pierwsze człowiekiem, a dopiero później lekarzem!
napisał/a: AAAniutek83 2014-03-20 09:58
Witam,
proszę o poradę, jakieś 3 m-ce temu miałam zatrutego zęba- dolna 6... niestety rozchorowałam sie i przechodziłam tyle z trutką.. u denstysty byłam 11.03- miła pani doktor zrobiła jedno zdjęcie na początku i czyściła kanały, po 3 godzinach skonczyła i poinformowała mnie że 2 kanały ma opracowane, został jej jeszcze 1 i chyba jest ukryty 4 kanał. zapisałam sie na wizytę (dopiero!) na 28.03! niestety od kilku dni ząb mi daje tak popalić że jadę na środkach przeciwbólowych, ale ból jest dziwny... mianowice, boli przy zagryzaniu, przy dotykaniu, a nie daj Boże jak z w nocy stuknę zębami to budzę się z krzykiem!! czy to jest normalne? co to moze być??
napisał/a: tarabule 2014-03-26 12:58
Bezpośrednio po zabiegu kanałowym może pojawić się ból, wynikający głównie z podrażnienia tkanek okołowieżchołkowych zęba. Jeżeli jednak ból jest zbyt mocny, nasila się lub trwa długo, należy skonsultować się z dentystą. Stomatolog będzie mógł stwierdzić, czy są powody do obaw.