ból zęba leczonego przy nadgryzaniu

napisał/a: juku22 2014-12-19 13:25
w ciągu dwóch tygodni miała leczoną lewa górną 7, ubytek był duży lekarz mówił że doszedł aż do miazgi. Po wyleczeniu nic się z nim nie działo. Leczoną miałam również lewa dolną 6, ubytek też był spory. po dwóch dniach od leczenia 6 zaczęłam odczuwać ból zęba tylko jak jem. Wg mnie ból jest dolnego zęba. Poszłam do stomatologa, pani dr postukała, popukała zarówno 7 jak i 6, coś odczuwałam tylko przy górnej 7 natomiast przy dolnej 6 nic nie czułam. Lekarz kazał poczekać z tydzień. Niestety ząb nadal boli przy jedzeniu. Czym to może być spowodowane, czy faktycznie zostaje mi tylko leczenie kanałowe? I czy górna siodemka może promieniować na dolna 6? Proszę o rade
napisał/a: piotrosiama 2014-12-19 15:24
Ten ubytek spowodowany był prawdopodobnie próchnicą i być może powstała wtórnie pod wypełnieniem. Myślę, że nie uniknie się leczenia kanałowego. Jeśli przed tym zabiegiem odczuwasz poważny dyskomfort możesz poprosić o znieczulenie /płatne/.
napisał/a: juku22 2014-12-22 07:36
dziękuję za informację. W sobotę i wczoraj byłam u dentysty, pow że ząb póki co nie nadaję się na kanałówkę. nawierciła mi dziurę i wpuściła jakiś antybiotyk ze sterydem chyba i pow że w ciągu 3 godz jak ból się nasili, będzie silny itp. to zostaje tylko kanałówka a jak przyniesie ulgę i ból przy nagryzianiu się zmniejszy to nie będzie kanałówki. Póko co ból zmalał. Jutro idę na zmianę leku i po świętach jak ból całkiem zniknie to będę mieć zwykłe lakowanie.
Oby się udało
Dziękuję CI serdecznie za pomoc :)
napisał/a: brahmaputra 2015-01-04 21:01
HEj daj znać co ci w końcu wyszło i czy musialas robić kanałowe bo mam ten sam problem obecnie przed wierceniem ząb nie bolał po założeniu plomby boli przy gryzieniu mam wrażenie że to lekarka była niekompetentna ale sama tego nie ocenię
napisał/a: juku22 2015-01-05 08:58
tydzień temu rozwierciła mi zupełnie żeba założy znów lekarstwo i jest zdecydowanie lepiej, chociaż czasami odczuwam zęba nie jest to już aż tak mocny ból ale odczuwam. Idę teraz w czwartek do niej i mam zrobić zdjęcie zęba, u mnie chociaż tyle dobrze że nie kasuje mnie już za tego zęba! Odezwę się w czwartek