Ból zęba leczonego kanałowo (po roku)

napisał/a: Rozii 2012-05-10 10:04
Witam, w zeszłym roku udałam się do prywatnego dentysty okazało sie że miałam rozwalonych chyba z 10 zębów bo nigdy nie miałam czasu się wybrać ... Część z nich była robiona kanałowo i od czasu do czasu mnie bolą, gdy pije zimne albo ciepłe albo gdy jem coś słodkiego ... Wczoraj zaczoł mnie bolec ząb po leczeniu kanałowym boli mnie tak że nie mogę wytrzymać cała noc nie spałam teraz nie mogę usiedzieć w miejscu, dziwne jest to że ból przechodzi na jakieś 5minut gdy piję wode albo zatrzymuje wodę w buzi tak że ten ząb jest nią przykryty. Jestem przeciwnikiem wszystkich rodzajów tabletek przeciwbólowych i tak jak moje znajome potrzebują zjeść kilka tabletek na raz zeby przeszedł im ból tak mi zawsze wystarczało pół. A teraz zjadłam już 4 ibupromy max (w ciągu godziny) a ból wydaje sie być coraz większy co zrobić ?
napisał/a: viki71 2012-05-10 12:38
Wracać do dentysty.Zapewne zleci prześwietlenie.Powodów może byc kilka od żle wypełnionych korzeni,po torbiel pod korzeniem.Jeśli boli Cię ząb leczony kanałowo a przecież w takim nerwa juz nie ma to nie jest to normalne.Jeśli możesz zrobić zdjęcie bez skierowania(wtedy jest to odpłatne) to zrób i idz do dentysty ze zdjęciem.
napisał/a: kordent 2012-05-15 09:18
Witam
Powodów może być kilka. Źle przeleczony ząb kanałowo, jakieś zmiany przy wierzchołku. Czasami tak jest że zęby przeleczone niedokładnie po jakimś czasie dają takie objawy. Koniecznie trzeba zrobic prześwietlenie, aby zobaczyć co się dzieje. Wybierz się do stomatologa, nie zwlekaj im szybciej tym lepiej.
Zęby martwe przeleczone kanałowo nie reagują na słodkie , ciepłe , zimne tylko na nacisk , dotyk , opukiwanie
Przykrycie wodą lub picie wody schładza zęba – ustąpienie bólu w takim wypadku jest objawem wzrostu ciśnienia w zębie. ( schłodzenie zmniejsza ciśnienie ) .
Bez historii leczenia tego zęba na podstawie opisu można przyjąć , że jest to ząb jest w trzecim stopniu zapalenia miazgi i musi zostać przeleczony kanałowo . Jeśli ząb „ był leczony kanałowo „ to znaczy że przegapiono któryś z kanałów ( być może nadliczbowych ) i to on daje objawy. Tak czy siak ząb do leczenia endo.
Pozdrawiam