ból zęba a wizyta u stomatologa

napisał/a: papiaxxxx 2012-11-15 21:05
Witam :)
Boli mnie ząb (ukruszył się)... umówiłam się do stomatologa, ale dopiero 28go wizyta :/ za radą babci piję tymianek (ponoć jest przeciwzapalny), płucze go czasem wodą utlenioną+ woda i (teraz amolem) a jak już bardzo boli to pół paracetamolu i po bólu... boję się, że coś tam się może stać złego do tego czasu :/ jak myślicie?
Ostatnio jak oglądałam tego zęba to nic nie było, a dziś jest nad nim jakiś czerwony punkt...
kurdę czytałam, że od tego można sepsy dostać... boje się ;(
Mogłabym iść oczywiście gdzie indziej, ale lekarz jest przyjemny i zaufany
Z góry dziękuje za odp ;)
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-15 21:07
Witaj. Czy ukruszył Ci się ząb naturalny czy plomba ?
napisał/a: papiaxxxx 2012-11-15 21:09
Ten ząb był plombowany ale parę ładnych lat temu, a ukruszyło mi się pół ścianki naturalnego zęba.
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-15 21:26
To rzeczywiście ból i dyskomfort dla Pana/Pani w jedzeniu i piciu. Nie da rady jakoś przyspieszyć wizyty u stomatologa ?
napisał/a: papiaxxxx 2012-11-15 21:34
Staram się jeść drugą stroną ;p no postaram się to jakoś przyśpieszyć. Pewnie już dawno bym to załatwiła, ale jako mieszkaniec woj. śląskiego mam do dyspozycji jedynie kartę zdrowia, a nie książeczkę. Mieszkam teraz w Opolskim i za chiny nie chcą mnie tutaj przyjąć ;/ No kurcze boje się jakichś powikłań, a tydzień temu się umawiałam. Jak go oglądałam i nic nie było to aż tak się nie bałam, ale jak dzisiaj zobaczyłam tą czerwoną plamkę nad nim to przeraziłam się... Nie jest spuchnięte ani nic, po prostu ta plamka.
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-15 21:40
Jak ona wygląda i mniej więcej gdzie jest zlokalizowana ? Czy ta plamka boli przy dotyku ?
napisał/a: papiaxxxx 2012-11-15 21:43
Od razu nad tą nadkruszoną ścianką. Tak, boli jak dotykam jej językiem.
napisał/a: papiaxxxx 2012-11-15 21:54
No i przede wszystkim chciałam zapytać czy powikłania na dzień dzisiejszy są prawdopodobne... no bo kurde czytając czego można dostać od zęba, to trudno się nie bać :(
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-15 21:55
Myślę, że to jest krwiak powstały po odłamaniu zęba. Nie polecam w tym przypadku żadnych płukanek. Tak czy inaczej szybciutko do dentysty.
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-15 22:01
papiaxxxx napisal(a):No i przede wszystkim chciałam zapytać czy powikłania na dzień dzisiejszy są prawdopodobne... no bo kurde czytając czego można dostać od zęba, to trudno się nie bać :(


Przyznam szczerze, że taki niewinny ząb może przynieść poważne problemy, ale niekoniecznie w Twoim przypadku. Spróbuj poprosić dentystę o szybką wizytę
napisał/a: papiaxxxx 2012-11-15 22:07
No i jak sprawdzam patyczkiem do ucha czy nie ma tam ropy, no to ani patyczek charakterystycznie nie śmierdzi, ani nie ma koloru (wiem jak to wygląda i śmierdzi, bo jako nastolatka nabawiłam się właśnie zęba z ropą i jak przykładałam tam patyczek, to był zapach i kolor)
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-15 22:25
No to całe szczescie ze nie ma ropy bo wtedy trzeba by antybiotyk podawac przed podjeciem jakich kolwiek działan