Ból z tyłu w dole pleców

napisał/a: Sajsu 2010-07-30 01:15
Witam. Strasznie bolą mnie plecy na dole z tyłu. Musze chodzić sztywno jak żołnierz, bo innaczej nie da rady, tak jakby mnie kuje, zaczęło się tak nagle i bardzo boli . Nie mogę się schylać, wstawać normalnie z łóżka. Nic!

Co to może być? Proszę o szybką, i konkretną odpowiedź.
napisał/a: piotrosiama 2010-07-30 01:53
To może być po prostu rwa kulszowa.
napisał/a: Sajsu 2010-07-30 02:52
No ale bolą tylko plecy, a podczas rwy idzie do stopy itp
napisał/a: piotrosiama 2010-07-30 11:34
Najwłaściwiej to należałoby zrobić rtg kręgosłupa i przekonać się co się dzieje bo inaczej to zostanie tylko "gdybanie". Mnie jak chwyta rwa to niekoniecznie ból promieniuje do stopy.
Pozdrawiam.
napisał/a: terka33 2010-07-30 18:42
Dobrze jest bolące miejsce posmarowac masciami rogrzewającymi przeciwzapalnymi jest ich dużo ..
też jest dobrze nakleic plaster rozgrzewający w aptece doradzą.
Radzę isć do lekarza rodzinnego po skierowanie na prześwietlenie kregosłupa i po leki..
Nie lekceważ bo będzie gorzej,najwyższy czas zabdac o kregoslup ważne sa cwiczenia dla wzmocnienia mięśni okołokregosłupowych; rehabilitacja.
Ja mam problemy z kręgosłupem(zwyrodnienia)ale odkąd zaczełam dbac o "higienę kręgosłpa' jest dobrze .
Ja dużo jeżdże na rowerze prowadze bardzo aktywny tryb życia i dużo spaceruje..
Weż rady do serca ..pozdrawiam:)
napisał/a: dzwoneczek02 2010-08-06 20:52
A może to ból korzonków nerwowych? Nie przewiało Cię ostatnio albo nie wychłodziłeś się troszkę na jakimś wyjeździe na przykład? Plastry rozgrzewające lub chociażby termofor na to miejsce na pewno pomogą. Ale najpierw należałoby dokładnie zdiagnozować przyczynę bólu, żeby tym ogrzewaniem przypadkiem nie doprowadzić do jakichś komplikacji, jeśli to nie korzonki są powodem bólu.