Ból z tyłu nóg podczas chodzenia, kręgosłup?

napisał/a: Milona 2011-08-23 16:09
Witam
Przeszukiwałam forum, ale nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc zakładam nowy wątek. Od około miesiąca bolą mnie nogi z tyłu, boli mnie rownież pod pośladkami (pachwiny?), uda, łydki i kostki. Ból nie jest bardzo silny, ale "ćmi" mnie, mam uczucie że coś mnie "ciągnie" w nogach przy wstawaniu i prostowaniu się z pozycji siedzącej, jakby od kręgosłupa. Nogi nie są opuchnięte, mam kilka małych żylaków i trochę więcej popękanych naczynek na udach. Mam 30 lat, nie pracuję, zajmuję się domem i nie prowadzę zbyt aktywnego trybu życia. Od czasu do czasu poćwiczę sobie na orbitreku ok 40 min. Dodam, że ból występuje także podczas siedzenia, ale wtedy bardziej boli mnie dolny odcinek kręgosłupa niż nogi, a gdy pochodzę już po 20 minutach czuję silne bóle opisane wyżej i wtedy musze usiąść. Jakieś pół roku temu miałam kręcz szyjny kręgosłupa i lekarz wysłał mnie do masażysty, który mi rozmasował odcinek szyjny kręgosłupa, nie wiem czy to moze mieć związek z obecnymi bólami. Jeszcze do tego mam często bóle ramion i łokci (jako kura domowa szudełkuję dośc sporo:)Czy możecie mi poradzić co mam zrobić? Do jakiego lekarza się udać? Skąd ten ból?
Z góry dziękuję za cenne wskazówki i porady:)
pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-08-23 19:47
Ja bym zaczęła od zrobienia rtg kręgosłupa - skierowanie otrzymasz od rodzinnego i dobrze by było też, za pomocą morfologii, zbadać poziom magnezu/potasu.
napisał/a: Milona 2011-08-24 18:57
Dziękuję za odpowiedz. Chyba jednak wybiorę się do rodzinnego, bo ból doskwiera coraz bardziej i przeniósł się na lewą nogę. Myślę, że to może być rwa kulszowa:(
napisał/a: piotrosiama 2011-08-24 21:38
No więc dlatego ten rtg będzie ważny dla wdrożenia ćwiczeń,
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2011-08-27 10:33
Na takie dolegliwości trzeba szybko reagować, bo jeśli to rwa kulszowa (moja mama miała) to leczenie jest długie, dostaje się zaszczyki i później ćwiczenia jak rehabilitacja. Wiem że mojej mamie pomagał veno spray smarowała nim nogi i przynosił jej znaczną ulgę ale to tylko dodatek do innych specyfików. Wybierz się do lekarza koniecznie
napisał/a: piotrosiama 2011-08-27 11:29
Iwona - a Tobie płacą za reklamę tego veno spray ?
napisał/a: Milona 2011-08-27 14:22
Ja biorę ibuprom, smaruję się voltaren żel, ogrzewam się termoforem i na razie ból się zmniejszył. Pozostał tylko ból z tyłu kolan. Mieszkam za granicą kraju i tutaj nie jest łatwo wykonać rtg jakiegokolwiek odcinka ciała. Jeśli nie jest się "umierającym" to lekarz zaleca branie paracetamolu:) więc na razie leczę się sama.
napisał/a: piotrosiama 2011-08-27 15:17
A czy ktoś z rodziny w PL mógłby przesłać Ci czopki przeciwbólowe np. Diclofenac itp - omijają żołądek i są skuteczniejsze niż prochy. Niestety są na receptę.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-28 01:24
Jednej rzeczy do końca nie rozumiem - czy ból promieniuje od tyłu pleców wzdłuż nogi, czy pojawia się w różnych miejscach nóg, czasem na raz w?
napisał/a: Milona 2011-08-28 10:16
Początkowo ból był taki jak w pierwszym poście, czyli dolny odc.kręgosłupa-pośladki-uda-za kolanami-łydki-pięty. Ten ból trwał ok miesiąca. Obecnie boli mnie tylko za kolanami z tyłu, łydki, pięty i duże paluchy u stóp.
pozdrawiam
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2011-08-28 12:23
Chciałabym żeby tak było ale po prostu polecam to co według mnie działa i przynosi ulgę bo chyba po to jest to forum i każde inne żeby to robić. Jesli się mylę to mnie popraw, bo przecież zawsze można iść do lekarza a nie pisać o tym na forum.
napisał/a: terka33 2011-08-28 21:10
mimilona napisal(a):Ja biorę ibuprom, smaruję się voltaren żel, ogrzewam się termoforem i na razie ból się zmniejszył. Pozostał tylko ból z tyłu kolan. Mieszkam za granicą kraju i tutaj nie jest łatwo wykonać rtg jakiegokolwiek odcinka ciała. Jeśli nie jest się "umierającym" to lekarz zaleca branie paracetamolu:) więc na razie leczę się sama.

A są w aptece plastry rozgrzewające ? bo tez dobrze sobie przykleić na kręgosłup.
Jezeli Ci bóle mina to zmień tryb życia na aktywny i cwicz aby wzmocnić mięśnie okołokręgsłupowe, dieta też ważna pieczywo pełnoziarniste kasze(witaminy z grupy B)
Pozdrawiam :)