Ból z tyłu głowy (ok potylicy)

napisał/a: pulcheria1 2007-03-30 19:01
Witam,
od kilku dni chwyta mnie takie ból z tyłu głowy, z lewej strony, jest dośc ostry, trwa chwilke, po czym przestaje. Mam niedocisnienei tęnicze i anemie ukrytą(ponoc stad mam ogromne problemy z koncentracja i skupieniem, ktorych nigdy wczesniej nie mialam). Przyjmuję biofer folic i memotropil. Wczesniej miewalam i nadal mi sie zdarzaja bole jakby gałki ocznej oraz w okolicach skroni.
Nie chce by lekarka uznala mnie za jakas nienormalna, bo co chwile do niej z czyms ganiam, ale czy te bole powinnam zignorowac czy wlasnie isc znow do niej?
napisał/a: jukka1 2010-11-22 22:15
Hej, mam niemal dokładnie takie same objawy jak koleżanka (nagłe, bardzo krótkie, ale ostre bóle głowy z tyłu głowy po lewej stronie; również problemy z koncentracją i skupieniem). Miałam je wcześniej, ale na ponad rok zanikły, jednakże znowu się pojawiły. Doszedł do tego inny symptom: nie jest to ból, ale takie "czucie" dokładnie tego samego miejsca co opisywałam wyżej.
Czy ktoś może miał coś takiego, albo może służyć poradą?
A może koleżance udało się to zdjagnozować?
pozdr
napisał/a: takijeden83 2010-11-22 22:34
Ja mam też ból z tyłu głowy,ale mam inne nie wyjaśnione dolegliwości i sami lekarze nie wiedza co mi jest dlatego nie wykluczone,że wyjadę do Anglii,żeby się leczyć,bo w Anglii są wykwalifikowani lekarze.
napisał/a: jukka1 2010-11-22 22:41
co to są za niewyjaśnione dolegliwości?
napisał/a: takijeden83 2010-11-22 23:36
Poczytaj w moim temacie: Napięcie mięśni, zachwiania chodu
TK nic nie wykazała jutro mam RM głowy,który jest dokładniejszy.
Napiszę wam jedno w Polsce niektórzy lekarze są bardzo nie doszkoleni,bo mylą pojęcia-rozpoznania te objawy choroby neurologicznej która mam pomylono z psychozą,a przecież psychoza nie daje objawów nie wyjaśnionej zmiennej gorączki,która ma najprawdopodobniej podłoże neurologiczne,bo organizm mam zdrowy,a gorączka z niewyjaśnionych powodów jest zmienna raz jest 35.5 a raz 37.1,najprawdopodobniej jest coś nie z układem termoregulacji w mózgu,a ponadto mam dziwne czasowe porażenia mięśni w nogach,że czasem ledwo chodzę i czasem zakuje mnie głowa z tyłu i wówczas serce nawala i mam takie wrażenie jakby miało stanąć,mam dziwny czasami chód to jest najprawdopodobniej spowodowane spięciami mięśni i w ogóle zacząłem być dziwny-czego w ogóle dawniej nie miałem,ale mamy tak nie doszkoloną służbę zdrowia że myli się chorobę neurologiczną z psychozą -to jest tragedia jak tak dalej będzie to za niedługo pomylą śmierć mózgu z psychozą,ale po naszej służbie zdrowia się niczego nie dziwię,bo afera goni aferę i są popełniane często błędy w rozpoznaniach,dlatego najprawdopodobniej wyjadę do Anglii się diagnozować i leczyć.
Pozdrawiam
napisał/a: DABROWSKI81 2010-11-24 11:06
Mam silne bóle głowy ze z bólu nie mogę wytrzymać , tabletki przeciwbólowe mi nie pomagają a brałem silne tabletki ANTIDOL 15 to max pomagają na 30 min ,2 lata temu chorowałem na skoki ciśnienie , ale już dawno wszystko się unormowało i jest ok a głowa boli nadal i to cala proszę o pomoc !
napisał/a: ewa_i_arek 2010-12-06 10:13
kilka lat temu borykałam się z silnym bólem głowy, charakterystycznie promieniującym do gałki ocznej. Ból był bardzo bardzo silny, pulsujący i męczył mnie kilka miesięcy. Jego powodem był kręgosłup szyjny - po nastawieniu zapomniałam o problemie :)
Z mojego doświadczenia wynika, ze bóle głowy o słabszym natężneniu mogą być też spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (powodem mogą być również zle dobrane preparaty antykoncepcyjne) oraz problemy z ciśnieniem tętniczym, trzeba się przebadać w tych kierunkach.