Ból z prawej strony pod żebrami.

napisał/a: Agnicha 2011-10-11 22:05
Mam następujący problem. Przy schylaniu łapie mnie bardzo silny skurcz z prawej strony brzucha pod żebrami (w miejscu wątroby). Nie mogę się wtedy wyprostować, złapać oddechu. Odczucie jest jakby złapał mnie po prostu silny skurcz i chwilę muszę się pomasować, powoli rozprostować i przechodzi. Pojawia się to coraz częściej. Skurcze łapią mnie bardzo często i to dziwnych miejsc - np. szyi, lub łopatki - ale w tamtym miejscu chyba nie ma mięśni, ból jest jakby w środku. Te bóle brzucha dopiero teraz zaczęłam łączyć z bólami jakie miałam w ciąży - 1,5 roku temu. Przez drugą połową ciąży miałam tak silne bóle/kłucia/pieczenie tego miejsca, dla mnie nie do wytrzymania. Lekarze tłumaczyli, że to dziecko uciska i stad te bóle i faktycznie w momencie urodzenia dziecka wydawało mi się, że ból minął, teraz pojawia się sporadycznie, ale coraz częściej. Niepokoi mnie też to, że od kilku tygodni zaczęłam się tak okropnie pocić. Pot niema zapachu, nie pocę się pod pachami, zlaną potem mam całą twarz i plecy. Rano po wykapaniu się, idąc wolno do pracy gdzie mam 5 min drogi potrafię się tak spocić, że bluzkę mogę wykręcać, włosy na wysokości szyi mam dosłownie mokre, a po twarzy spływają kropelki. Muszę posiedzieć dłuższy czas, aby ochłonąć. Poza tym ciągle mi gorąco, duszno i jestem ciągle zmęczona. Próby wątrobowe robione niedawno wyszły dobrze.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-12 18:57
Na starcie polecam wykonać morfologię, TSH (tarczyca), EKG i, oczywiście, badanie lekarskie - osłuchać pola płucne i sercowe.
napisał/a: Agnicha 2011-10-13 10:44
Wczoraj dostałam skierowanie od internisty na badania krwi - próby wątrobowe, tarczyce, mocz i USG brzucha. Na skierowaniu napisała rozpoznanie (po łacinie) - kamica żółciowa. Mąż miał wycinany 3 miesiące temu woreczek żółciowy i miał zupełnie inne objawy, wiem, że każdy ma inne, ale go bolało o wiele niżej i bardziej na środku. Mnie boli pod samymi żebrami bok. Pozdrawiam!
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-14 00:22
Ból pod prawymłukiem żebrowym jest również charakterystyczny dla pęcherzyka, więc te badania to dobry start diagnostyczny.
napisał/a: MajaMaja 2011-11-26 21:48
jestem prawie dwa lata po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego ale jakiś czas temu po zjedzeniu hamburgera(pierwszego i ostatniego od zabiegu) odczuwałam dziwny ból- taki niby podobny do ataku sprzed zabiegu- oczywiście 1000raz mniej dokuczliwy ale jednak mnie to lekko zaniepokoiło. Czy jest szansa że kamienie mogły się utworzyć np w przewodach żółciowych, ewentualnie jakie powinnam zrobić sobie badania kontrolne?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-11-29 01:12
Równie dobrze mógłby to być ból od trzustki... takie rzeczy mogą się pojawiać przy spożywaniu bardzo tłustych pokarmów i picia alkoholu, których radzę unikać. Jeżeli ból nie ustępuje, lub powróci silniejszy, proszę zgłosić się do lekarza.