Ból z lewej strony brzucha

napisał/a: matsmats 2014-02-18 21:21
Witam, od niedawna mam zdiagnozowane Hashimoto, najbardziej odczuwalne czasem jest samopoczucie, bez powodu czuje się stan depresyjny, chce się płakać, przy tym czuć jakby nacisk, w okolicach tarczycy i ból z lewej strony brzucha, biodra na wysokości pępka albo lekko niżej, czasem podbrzusza, odbytnicy, czasem pleców. Oprócz tego waga spadła od momentu leczenia, bywa wysoki puls, częściej mi się odbija. Od około miesiąca ból nie jest duży, raz jest, raz nie, apetyt normalny, co to może być?
napisał/a: matsmats 2014-02-19 19:31
Nie można edytować postu?
Mężczyzna, 19 lat, ból pojawia się od wysokości lekko nad pępkiem i w dół, nie nasila się podczas ruchu, proszę o odpowiedź.
napisał/a: matsmats 2014-02-24 11:02
Echogeniczność serca prawidłowa
USG jamy brzusznej wykazało, że wszystko w normie, poza tym duża ilość gazów w jelitach
Badania krwi Eozynofile 0,10 norma MIN 0,10 MAX 0,50 Trochę za niskie ;/
Czy to może być zapalenie żołądka, helicobacter pyroli? Proszę pomóżcie, wypowiadajcie się, doceniam wszelką pomoc, co to może być według was?
napisał/a: matsmats 2014-02-25 13:21
Test z apteki na obecność bakterii helicobacter pylori wyszedł pozytywny, mimo to lekarka powiedziała, że te testy nie są wiarygodne! że być może ta bakteria była, ale już jej nie ma. Zdaniem innych jeśli test został dobrze wykonany to na 90% to jest prawda. Skierowania na gastroskopię nie dostałem, stosuje lek Emanera i nie wiem co powinienem z tym zrobić. Podobno tą bakterię usuwa się antybiotykiem.
napisał/a: Ell 2014-02-25 15:34
mialam podobnie. Bole z lewej strony, zagazowane jelito. Na kolonoskopii wyszlo zapalenie jelita.

Jesli Cie boli w okolicach podbrzusza, to bardziej jelita niz zoladek, bo zoladek jest zdecydowanie wyzej, zwlaszcza, ze wspomnialas o odbytnicy/podbrzuszu,
napisał/a: matsmats 2014-02-25 17:07
Dzięki za odpowiedź,
To na pewno coś z jelitami albo żołądkiem, bo czuć ból mniej więcej od żoładka i niżej do jelita i ten test na helicobacter pyroli też nakierowuje.
Skąd wziąć skierowanie na gastroskopie/kolonoskopię, jeśli internistka mi tego nie dała? Zmienić lekarza czy co? Czy endokrynolog może mi dać takie skierowanie? Prywatnie chyba nie przyjmują na takie badanie.
napisał/a: Ell 2014-02-25 19:07
skierowanie od internisty lub gastrologa.
Prywatnie mozesz isc bez skierowania.
Pamietaj, zeby podczas kolonoskopii zrobic wycinki, to bardzo wazne.

Koszt kolonoskopii od 300 zl bez znieczulenia ogolnego + okolo 30-50zl wycinki. (narkoza okolo 200zl).