Ból z lewej strony brzucha pod żebrami.

napisał/a: pu_dell 2010-06-01 06:55
Witam,

od tygodnia dokucza mi przenikliwy ból z lewej strony brzucha pod ostatnim żebrem. Budzi mnie w nocy, czasem nie mogę oddychać, nie pomagają środki przeciwbólowe, czasem doraźnie tylko zmiana pozycji.

Ból daje się we znaki przy kaszlu, ziewaniu.

Nigdy nie miałam problemów z trzustką, wątrobą ani nerkami, za to kilka lat temu operację kręgosłupa - czy to może mieć ze sobą coś wspólnego? Słyszałam, że przy nerwicach często się taki ból pojawia?

Z góry dziękuję za przedlekarską poradę!
napisał/a: przyszla_zona_21 2010-06-02 15:40
W miejscu, ktore opisujesz mamy trzustke. Jest ona miedzy innymi odpowiedzialna za produkcje amylazy.

Moze kiedys nie, ale teraz juz jest jakis problem z trzustka?

Skoro bol jest tak silny, jak to opisujesz, nie mozna zwlekac z wizyta u lekarza.
napisał/a: xuxus 2010-06-14 05:47
to może być jakieś zapalenie -szybko udaj się do lekarza
napisał/a: barkssearcher 2010-06-14 17:54
U mnie też taki ból występuje, jednak tylko nieraz (można nawet powiedzieć rzadko) kiedy leżę i nie jest aż tak silny aby obudzić mnie w nocy.
napisał/a: pawlok26 2010-07-05 17:45
witam. Zaczne od tego ze niedawno przedawkowalem leki nasenne. Od tego czasu miewam pobolewania z lewej strony. Jak myslicie czy to moze byc trzustka. Czasem jest tez oslabienie i nudnosci . Czy to mozliwe zeby leki toksycznie wplynely na trzustke. Mam 27lat Co o tym sadzicie?
napisał/a: xuxus 2010-07-12 08:55
a na jedzenie jak Twój organizm reaguje?
napisał/a: tomass 2010-07-13 15:28
Czasami wystarczy Nospa, najlepiej Nospa forte, ból w tych okolicach powodowany jest często gromadzącymi sie gazami.. Wskazana zmiana diety na lekką, więcej warzyw i owoców.
napisał/a: pawlok26 2010-07-14 22:26
dzieki za odpowiedz Pozdrawiam
napisał/a: pawlok26 2010-07-18 09:30
dodam ze ta lewa strona brzucha po posilku jakby puchnie Czy to trzustka ? Prosze o jakas wypowiedz
napisał/a: enko 2012-03-09 17:37
mam podobny problem, dziewny bol po lewej stronie, promieniujący pod żebra, cos na wzór kolki, bylam z tym u lekarza, miałam zrobione badania ale nic nie wykazały, lekarz kazał mi zwrócic uwage na produkty jakie jem i po jakich wystepuje bol, bo moze miec to zwiazek z przewodem pokarmowym. Fakt zauwazyłam, ze po zjedzeniu chipsow, slonecznika, pizzy itp pojawia sie bol tego samego dnia, albo nastepnego. Dlatego wszystkie podobne "dania" wykresliłam z mojego jadlospisu, jednak ostatnio czuje rowniez bol, gdy nie jem ładne pare godzin.. wiec znowu udałam sie do lekarza ale badania znowu nic nie wykazały i teraz nie wiem czy to dalej ma cos zwiazane z jedzeniem/ nie jedzeniem, czy całkowicie czyms innym -,-