Ból w szyi

napisał/a: gohan263 2014-12-30 14:23
Witam

mam taki problem, rok temu rozbolała mnie szyja i kuła z prawej strony od przełyku, często wtedy ćwiczyłem i niestety z głupoty robiłem to przy otwartym oknie, a było nieco chłodno, po jakimś czasie ból się tak wzmógł, że pojechałem do lekarza i dopiero zastrzyk z ketonalu oraz tabletki przeciwzapalne pomogły, do tego chyba jeszcze naproxen miałem by wsmarowywać w szyję. Ale do dzisiaj nie wiem co było przyczyną, brałem też jakiś antybiotyk na bakterie, coś na literę *c*, nie pamiętam, oraz hascosept, ale tak jak mówię, nie wiem co było przyczyną. Może to iż robiłem bardzo dużo brzuszków, wtedy aż zatykało mnie w gardle, bo dość mocno się zawziąłem. A co do bólu, był kujący, bardzo kujący i nagły, nie tak w gardle jak bym to czuł w jakimś mięśniu.

Minął rok i chciałem wrócić do ćwiczeń, niestety po zwykłych brzuszkach, dajmy na to 40, czuję jakby mi sztywniał kark, cała szyja jakby bolała i po jakimś czasie znowu czuję ból, ale tym razem nieco inny, bo nie jest aż tak dokuczliwy i nie można to nazwać, bólem, raczej takimi rzadkimi *podrygami*, tyle, że tera już nie boli po prawej stronie przełyku, ale np. z lewej strony, albo nad lewym obojczykiem i nie tylko od ćwiczeń, bo zrezygnowałem z nich, np. ostatnio zjadłem coś zimnego i wzdechnąłem sobie i wtedy się pojawiło takie kucie z lewe strony szyi i potem nad obojczykiem, ale chociaż to był ból to nie uciążliwy i po chwili przeszedł. Jestem człowiekiem dość nerwowym i czasem też czuję jakbym miał gulę w gardle, wiem, że nikt mi tutaj nie przeprowadzi diagnozy, ale tak jak pisałem, byłem u lekarzy, dostawałem różne recepty, a brak odpowiedzi, czy może ktoś tutaj złoży to do kupy i spróbuje rzucić jakąś odpowiedź, ja mam wrażenie, jakby to było czasem w gardle jak przełykam, czasem okolice przełyku, jakieś mięśnie szyjne, z boków, nad obojczykiem przy oddychaniu i sam nie wiem co to jest.
Aha, dodam za pamięci coś jeszcze, miałem kiedyś jeszcze wrażenie, że to może być od żołądka, bo jak piłem mleko to też się ból wzmagał, albo po czymś zimnym.
Z góry bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi, bo dręczy mnie to.