Ból w prawym płucu

napisał/a: Azianna 2013-01-16 12:17
Witam,

jakieś trzy miesiące temu miałam infekcję, najprawdopodobniej przeziębienie. Byłam na zwolnieniu, nie został mi przepisany antybiotyk. Wyleczyłam się, pozostał "jedynie" drobny kaszel z odkrztuszaniem wieczorem i rankiem. Przybierał on na sile, aż półtora miesiąca temu przekształcił się w duszący kaszel ciągły. Tym razem wzięłam urlop na dwa dni, po czym na wizycie u lekarza usłyszałam, że to już koniec choroby i nic nie trzeba robić. Kaszel ciągły przeszedł, pozostało odkrztuszanie poranne. Dwa tygodnie temu do odkrztuszania dołączył ból w prawym płucu, dokładnie na przeciwko serca, jakby powierzchowny, przy zebrach, tępy, narastający przy oddychaniu i dotykaniu tego miejsca. Żadnych urazów mechanicznych nie było. Pojawiła się także krew przy porannym odkrztuszaniu. Byłam znów u lekarza, osłuchowo czysto, było skierowanie na RTG, które wyszło bez zmian.

A ja nie wiem, co robić, niedawno ból przeszedł, teraz znów powrócił.
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-16 15:54
Witam.
Skoro rtg nic nie wykazało to dobrze by było udać się do pulmonologa w celu konsultacji. Trzeba zrobić może bronchoskopię, jeśli lekarz stwierdzi jakieś nieprawidłowości.
Pozdrawiam.