Ból w prawym nadbrzuszu

napisał/a: e4gle 2010-09-27 13:03
Cierpię od około miesiąca na ból w prawym nadbrzuszu. Ból ma charakter tępy, uporczywy jednak nie jest bardzo nasilony. Czasami przechodzi w kłucie. Umiejscowiony jest głównie w prawym nadbrzuszu w okolicy wątroby, jednak czasem czuje cały prawy bok, często też prawe podbrzusze. Byłem z tą dolegliwością u lekarza, miałem USG jamy brzusznej i komplet badań krwi - wszystko w normie. Lekarz stwierdził że to musi być zatrucie, i powinno niedługo przejść. Nie przeszło.

Co istotne - w 2005 roku zdiagnozowano u mnie żółtaczkę typu B i C na podstawie obecności przeciwciał. Byłem hospitalizowany, zrobiono testy na obecność DNA wirusów i wszyły negatywne (robiono je dwukrotnie). Wypuszczono mnie ze szpitala jako osobę zdrową, jednak miałem zalecenie aby być pod opieką lekarza i robić okresowe badania wątroby. Przy zapisaniu się do innej poradni chorób zakaźnych (2007 rok), powtórnie stwierdzono obecność przeciwciał - testy DNA znów wyszły negatywnie. Teraz po raz kolejny zmieniłem poradnię (tym razem Poznań - ach te przeprowadzki ;)) i mam umówioną wizytę u lekarza specjalisty na początek listopada.
Wspominam o tym, ponieważ być może moje dolegliwości mają związek z tą nieszczęsną żółtaczką? Z góry dziękuję za opinie.