Ból w okolicy serca

napisał/a: bass1 2012-11-18 11:51
Witam,
Pierwsze bóle w okolicy serca pojawiły się u mnie w okolicach matur, 1,5 roku temu, ale nie przez maturę tylko przez inny problem który nosiłem ze sobą. Potem bóle ustały, ale teraz od dwóch miesięcy co kilka dni czuję lekkie kłucie w sercu. Moje ciśnienie to zazwyczaj 130-140/90. Puls zazwyczaj 90-100, podczas wysiłku, np. jak trenuję sobie pompki 125, a bardzo rzadko, jak jestem naprawdę wyluzowany to 70. Podczas wysiłku, albo głębokiego wdechu ból się nie nasila, a nawet powiedziałbym ze ustępuje. Moja rodzicielka twierdzi, że to nerwica serca, bo podobno moja babcia to miała. Czy te objawy pasują do nerwicy serca. Dodam że za niedługo, jeszcze w tym roku planuję iść najpierw do lekarza rodzinnego(a może od razu do kardiologa), żeby zrobili mi badania. Jakie badania powinienem wykonać? Pytam, żeby przypadkiem lekarz czegoś nie ominął, a mi się to już zdarzyło.
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-18 12:16
Witaj. Tak być może to nerwica serca lecz zawze trzeba zbadać dokładnie bo można przeoczyć jakieś choroby - przede wszystkim zrób ekg to może wypisać lekarz rodzinny. Echo serca zrobi Ci kardiolog. Warto też zrobić morfologie krwi, lipidogram i jonogram. Pozdrawiam