ból w okolicy oka

napisał/a: krzysztof100 2009-08-25 23:07
Witam, nie uzyskałem odpowiedzi na forum okulistycznym, a znajomy lekarz sugerował również konsultację neurologiczną więc wkleję jeszcze tutaj.
Kilka tygodni temu obudziłem się z bólem głowy tylko przy patrzeniu w lewą stronę. Od tamtej pory powraca z mniejszym natężeniem - jest to ból w okolicy prawego oka (nie potrafię zlokalizować dokładnie - albo za gałką albo w okolicy brwi, moze ból głowy) który występuje jedynie gdy spoglądam w lewo. Ból jest lekki i tylko w momencie spojrzenia, po czym ustaje - nie jest natomiast związany z bólem spojówki, pieczeniem ani niczym takim, czuję go głębiej. Potrafi utrzymywać się kilka dni z rzędu, właściwie za każdym razem gdy spojrzę w lewo. Po kilku dniach słabnie lub zupełnie nagle mija i przez kilka dni nic się nie dzieje po czym bez wyraźnej przyczyny pojawia się znowu. Mam też odczucie małego dyskomfortu, tak jakby gałka/gałki oczne musiały się bardziej wysilać gdy patrzę w lewą stronę, podczas gdy patrzenie w innym kierunku jest jakby lekką ulgą. Nie potrafię określić co ten ból wywołuje natomiast zauważyłem że ciepły okład na czoło pomaga i na czas okładu ustaje właściwie całkowicie. Dużo czasu spędzam przy komputerze, i dość często pęka mi naczynko w prawym oku, ale nie zaważyłem żeby miało to związek z dolegliwością. Żadnych innych zmian nie dostrzegam.
Dotyczy to tylko i _wyłącznie_ spojrzenia w lewo, ruch gałek ocznych w innych kierunkach jest zupełnie bezbolesny. Czy spotkał się może ktoś z podobną przypadłością? Noszę okulary (niewielka wada+astygmatyzm), lat 30. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
napisał/a: dimedicus 2009-08-26 15:24
Jak sądzę u okulisty nie byłeś a objaw wskazuje na problem z nerwem wzrokowym.Okulista za pomocą oftalmoskopu sprawdzi tarczę nerwu wzrokowego (właśnie przy spojrzeniu w bok)lek.sprawdzi również tętnice i żyły tam znajdujące się.skierowanie do okulisty nie jest wymagane.