Ból w okolicy łopatki po lewej stronie

napisał/a: pawelg2 2013-12-29 16:08
Witam,

Od dłuższego czasu męczę się z bólem w okolicy łopatki - dokładnie między jej dolną częścią a kręgosłupem. Mam tam wyczuwalne dziwne zgrubienie pod skórą oraz w okolicy - na skórze wyskakują mi duże krosty. Ból promieniuje często do przodu klatki piersiowej - piecze mnie lewa strona koło mostka, uczucie kołatania serca - rzadko ale występuje. Mam też bóle od czasu do czasu kujące na dole pod lewym żebrem.
Robiłem 2 razy EKG i nic nie wykazało.
Badania krwi także nic nie wykazały, wszystko w normie - cholesterol idealny.
Staram się dużo ruszać, chodzę na siłownie ale jedynie ćwiczę lekkie rozciąganie pleców w pozycji wyprostowanej aby wzmocnić mięśnie - nie używam dużych obciążeń - maks 30kg co na faceta dobrze zbudowanego jak ja jest bardzo mało. Chodzę na basen 1-2 razy w tygodniu, staram się biegać co jakiś czas, jednak po bieganiu kiedy nagle zwolnię czuję lekki ucisk w sercu - pojawiło się to razem z bólami pleców.
Dostałem DICLAC i maść przeciwzapalną i przeciwbólową aby jakoś to przetrzymać ale nic nie pomaga. Mam też lekko powiększone grudki chłonne od końca sierpnia, bóle pojawiły się na początku sierpnia. Lekarze mi mówią że to bóle od kręgosłupa - bolał mnie wtedy kręgosłup ale od dłuższego czasu jest ok odkąd zacząłem ćwiczyć regularnie.
Mam niby delikatne skrzywienie boczne - ale bóle mają miejsce w jednym punkcie i stamtąd promieniują - jakby na żebrach coś było o średnicy koło 1 cm, lekko spłaszczone wyczuwalne przy lekkim naduszeniu.
Dodaję zdjęcia kręgosłupa - przerobione aby były ostre.

Proszę o pomoc bo leki p.bólowe nie pomagają.