Ból w nodze, od kolana do stopy

napisał/a: Damiano1412 2011-04-26 23:12
Witam serdecznie,

chciałbym zapytać co to może być....?

Przestawiałem tydzień temu łóżko nie powiem było dość ciężkie...... przestawiłem wszystko elegancko ale... po ok 2 godzinach zacząłem odczuwać dziwny ból w prawej nodze.... od samego kolana do samej stopy po stronie lewej, tak jakby mnie bolała kość piszczelowa....

Nietypowe jest właśnie to że..... nie mam ciągłego bólu tylko jak:

Czasami wstanę na nogi

Usiąde po chodzeniu - po tym boli najbardziej jeszcze dodatkowo, jak usiądę nie mogę obniżyć stopy w dół tylko muszę ją przez jakieś 1 min trzymać zdarta do góry, jeśli ja obniżę szybko, odczuwał nie mały ból właśnie od kolana do stopy...

Stojąc pochylę się do podłogi

I jak stoję na palcach



I to tyle... tylko w tych ruchach boli ale co jest dziwne jak CHODZE to RACZEJ mnie nie boli... może CZASAMI coś tam troche zaboli na ułamek sekundy...



CO to może być?
napisał/a: Damiano1412 2011-04-28 20:58
nikt nie wie? :(
napisał/a: Damiano1412 2011-04-30 19:40
nikt nie wie..?
napisał/a: ulna 2011-04-30 19:48
czy ten ból ma charakter piekący, rwący?? Czy boli bardziej po wewnętrznej, czy zewnętrznej stronie kończyny?? Czy boli zarówno przy unoszeniu jak i opadaniu stopy?? Czy jest to tak samo nasilony ból?? Czy przez te parę dni ból się zmniejszył lub zwiększył?? Czy boli przy ucisku - jeśli tak to jest to okolica kości czy mięśni? Jakie zostały środki zaradcze już wdrożone i czy przynoszą ulgę
napisał/a: Damiano1412 2011-05-01 12:06
czy ten ból ma charakter piekący, rwący??

ODP: Hmmm.... a nie taki a nie taki.. po prostu... boli jakby to było przeciążenie mięśni... coś w tym stylu...

Czy boli bardziej po wewnętrznej, czy zewnętrznej stronie kończyny??

ODP: Wesz nie wiem.. gdzie jest zewnętrza a wewnętrzna strona... ale.... przedstawienie to na rysunku gdzie mnie boli:

Zaznaczyłem na czerwono: http://www.iv.pl/images/91838716136334448465.jpg

Czy boli zarówno przy unoszeniu jak i opadaniu stopy??

ODP: Przy unoszeniu PRAWIE wcale.. przy opadaniu po chodzeniu boli, jeszcze mnie boli jak sie wpinam na place, jeszcze jak siedzę i podnoszę dużego palucha do góry tez boli ale kurcze tez nie ZAWSZE... cały czas mnie boli jak po chodzeniu takim dłuższym usiąde i chce stope opuścić do podłogi... to czuje tak jakby mnie coś... ciągnęło i nie pozwalało opuścić jej... dopiero za 1-2 min.. tak jakby się coś rozluzowało i w końcu ja mogę położyć, jeszcze mnie boli jak stoje i pochyle sie do podłogi to też boli..

Czy jest to tak samo nasilony ból??

ODP: TAK

Czy przez te parę dni ból się zmniejszył lub zwiększył??

ODP: Zmniejszył sie tak gdzieś ok 40%...

Czy boli przy ucisku - jeśli tak to jest to okolica kości czy mięśni?

Przy ucisku nie boli


Jakie zostały środki zaradcze już wdrożone i czy przynoszą ulgę

OSP: Ostatnio sparowałem Fastumem... ale ... wydaje mi się że nie... hmm... właśnie nie wiem... może i przyniósł trochę ulgę ale bardzo niewiele...



Hm... jeszcze dodam iż... ta nogę miałem operowaną i mam wszczepiona endoproteze.... i wiem że w tej nodze mam... "zaniki kostne" ale ... nie wydaje mi się że ja bym uszkodził po za tym.... bardziej obciążałem noge lewą a nie ta właśnie prawą...


Możliwe... że.... przeciążyły się mięśnie.. ale to tez jakieś dziwne ponieważ ja jak te łóżko przenosiłem dosłownie z 20 cm... to obciążałem 80% lewą noge a 20% prawą....
napisał/a: ulna 2011-05-02 14:10
Możliwe, że jest to przeciążenie teoretycznie nawet objawy to sugerują, jednak z uwagi na fakt posiadania endoprotezy konieczna jest wizyta u lekarza
napisał/a: Damiano1412 2011-05-03 10:40
Aha, ok rozumiem, dzięki za odpowiedź ! :) Ale.. jakby to było przeciążenie ile takie coś może potrwać?
napisał/a: Damiano1412 2011-05-18 21:55
To znowu ja... z tym iż jade dopiero na kontrole za ok 2-3 tyg.. bo u mnie w mieście na nicyzm sie nie znają nie ma tam po co iść.... to teraz już mnie nie boli cała noga, tutaj zaraz za kolanem juz nie, teraz boli mnie przy samym dole przy stopie i to też tak nie boli a raczej piecze i też tlyko boli po chodzeniu, jak siąde to nie moge stopy opuścić do podłogi tylko pomału... pomału.... z 1 min i "puszcza" Co to może być...? Tak są przeciążone ściegną i mięsnie?

Przy dotykaniu nie boli...

A jakby to była kośc... to by bolała cały czas tak..? Bo przy chodzneiu nie boli, przy schylaniu sie troche
napisał/a: ulna 2011-05-23 20:33
gdyby to były przeciążone ścięgna/mięśnie to również na dobrą sprawę przy chodzeniu powinien wystąpić ból
napisał/a: Damiano1412 2011-05-23 21:49
To jest tak... jak posiedzę trochę i jak później wstanę odczuwam przy chodzeniu ból, ale po.. 3 min przechodzi...

Trochę to dziwne...

Ale powiem że smaruje to miejsce fastumem i mocze nogę w wodzie i PRAWIE już mnie nie boli

Czyli co to może być.... kość...? Ale to znowu chyba boli cąły czas nawet jak się siądzie
napisał/a: Damiano1412 2011-05-24 22:23
A może wiesz jakie sa cechy w najgorszym wypadku... obluzowania sie endoprotezy...?

I jak to boli...? Cały czas?
napisał/a: Damiano1412 2011-05-25 23:50
nikt nie wie..?