Ból w lewym dolnym boku, na granicy spodni czy to jajnik?

napisał/a: Nanny1 2012-01-11 21:26
Witam!
Mam problem. Boli mnie w lewym dolnym boku, czy to może być jajnik? Wydawało mi się , ze jajniki są trochę niżej (pod bielizną jakby.) Boli mnie tak jakby na linii biodra.
Boli mnie tak pół dnia choć z różnym nasileniem, teraz jest lepiej. Ale czuje tam jakby wzdęcie, więc może układ trawienny? Brzuch był twardy i wydęty, teraz jest miękki.
Prosze powiedzieć co to za narząd, żebym mogła się w razie czego zgłosić do odpowiedniego specjalisty.
Boli mnei od gdzieś 15tej. Do tego miałąm dość zauważalny 'atak' wysokiego ciśnienia chyba bo serce zaczęło mi nagle mocno walić, mimo ze nie robiłam nic wymagającego zuużycia dłużej ilości energii i dlugo nie chciało przejść ( z pół godziny chyba). Trochę się przestraszyłam,ale po jakimś czasie się uspokoiło. Ale ból został. Nie ejstem pewna loaklizacji, ale chyba nie boli mnei tak pierwszy raz. Czy to może być jajeczkowanie...? Z uczuciem 'wzdęcia'?...
Brak mi też apetytu, ale jak zaczęłam jeść (burczało mi w brzuchu..) to zjadłam ze smakiem.
Proszę o odpowiedź.
Ps. Mam 21lat
napisał/a: wikam2 2012-01-11 21:30
Ja Ci mogę powiedzieć tylko w kwetii jajeczkowania -tak może być bolesne i możesz odczuwać jego niemiłe objawy.
napisał/a: Nanny1 2012-01-11 21:40
No, ale odczuwa się jako 'bąbel' w środku, jakby nadmuchany..? Nie umiem tego lepiej opisać...
napisał/a: wikam2 2012-01-11 21:41
Pewnie każdy odczuwa inaczej. Mnie osobiście wtedy kłuje, czasem tak, że ból sprawia nawet ....siadanie. Tak jakby w środku coś było i uciskało.
napisał/a: Nanny1 2012-01-11 21:44
Mnie tez jakby uciska, ale nie jest to ból ostry, raczej dokuczliwy, ale da się z nim żyć, nie odczuwam potrzeby brania coś przeciwbólowego, martwię się tylko...
napisał/a: Nanny1 2012-01-11 21:57
Choć datami by się zgadzało, 13 dzień cyklu, ostatnio miałam 26dniowy z tego co pamiętam... Cóż, jeśli to to, to w sumie dobrze wiedzieć kiedy to wypada
napisał/a: margarett2 2012-01-12 11:03
Jeśli jest ból tylko z lewej strony podbrzusza, to pierwsze co się nasuwa to jajnik. Może to być owulacja albo torbiel. Ja miałam podobny ból (takie dziwne uczucie jakbym miała jakieś jajko w środku), ale nigdy wcześniej nie miałam bóli owulacyjnych więc pobiegłam do lekarza i okazało się że jest torbiel, więc jeśli nie będzie przechodziło to dobrze jest wybrać się do ginekologa.
napisał/a: wikam2 2012-01-12 19:57
Faktycznie wg. dat by się zgadzał ale jak mówi margarett zawsze warto to sprawdzić ;)
Czasem pęcherzy może nie pęknać i się otorbielić.
napisał/a: falco 2012-01-13 00:33
Inne schorzenia związane z występującym bólem w lewej dolnej części brzucha to: zapalenie uchyłka (towarzyszy często gorączka i tkliwość), niedrożność jelit, kolka nerkowa (ból zwykle silny o charakterze skurczowym), zespół jelita drażliwego + schorzenia kobiece zapalenie jajowodów, torbiel jajnika, endometrioza czyli jest z czego wybierać ale ginekolok wydaje się sensownym rozwiązaniem.
napisał/a: Nanny1 2012-01-14 12:16
Dziękuję za pomoc. Wybiorę się przy najbliższej okazji, i tak to planowałam z innych względów. Pozdarwiam :)