Ból w lewym boku

napisał/a: sebekb3 2008-11-21 17:24
Witam. Jestem tu nowym uczestnikiem, a mam pare pytań, ponieważ nie wiem jak dalej postępować... Przechodząc do sedna sprawy: Mam 21 lat i od długiego czasu odczuwam nieprzyjemne bóle w lewym boku... Nie są one zazwyczaj ostre i nie dające normalnie mi funkcjonować, jednak dają w zasadzie o sobie znać na codzień... Odżywiam się różnie...Często niestety z braku czas potrafie zjeść coś w tzw. fast foodzie... Moja waga również przekracza odpowiednią dla mojego wzrostu... W normalnej sytuacji udał bym się do lekarza jednak ostatnie USG jamy brzusznej miałem robione rok temu i oprócz delikatniej obtłuszczonej wątroby nie dzieje się nic (a przecież to nie wątroba mnie boli), z pół roku temu robiłem również badania krwi, ktróre również są w porządku... Nie chce ciągle jeździć do lekarza bo neistety takie badanie ksoztuje a i nie jestem pewien czy to nie jest na tle nerwowym... Bo niesety mam prolbemy z opanowaniem nerwów, ciągle martwie się o to czy mi coś nie dolega... Proszę o pomoc...rade co może być przyczyną tego bólu...jakie kroki moge wykonać...? Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam!
napisał/a: dimedicus 2008-11-21 17:33
Proszę bardziej sprecyzować miejsce występowania bólu,czy to miejsce boli przy ucisku?Czy są inne objawy,jak np;wzdęcia,zatwardzenia,pieczenie.
napisał/a: sebekb3 2008-11-21 18:52
Więc przy ucisku mnie nie boli... Jak sprecyzowac..Właśnie cieżko ale moge powiedzieć tyle, że jest to dokładnie bo boku ciała... Czasem wzdęcia mam... Ale nie mam problemów z wypróżnianiem... W czerwcu miałem też robioną gastroskopie... Również jest wszystko ok... Czy powtórzyć jakieś badania? :(
napisał/a: dimedicus 2008-11-21 19:05
Dla wyjaśnienia jeszcze jedno ,bliżej żeber czy bliżej biodra,czy też miedzy.
napisał/a: sebekb3 2008-11-21 19:27
Raczej bliżej biodra lub pomiędzy jakoś tak...:(... czy mam się bać?:(
napisał/a: dimedicus 2008-11-21 20:09
Bez przesady,zaczniesz się bać jak tak będziesz dalej prowadził stresujący styl życia.Jest,to sygnał,że należy wprowadzić więcej spokoju.Zaczynasz mieć problemy z jelitem grubym.Więc do roboty:na początek dla spokoju można zrobić badanie USG jamy brzusznej.Wprowadzić dietę lekko strawną(znajdziesz w internecie)nie wzdymająca,bez używek,bez napoi gazowanych.Posiłki w małych ilościach ale często(nie żadne szybkie jedzonko,po drodze)Ruch i mało stresu,jeść wolno i w spokoju.Na co najmniej 2 tygodnie,następnie stopniowo urozmaicać posiłki.Z leków(bez recepty)Błonnik (w aptece są różne)na 1/2 godz.przed posiłkiem,Węgiel(Carbo medicinalis)3 x dziennie.Gastrosil 3 x dziennie(po posiłku) + 1 przed snem.Jeśli po 2 tygodniach nie odczujesz poprawy,należy udać się do gastrologa,który po badaniach przepisze mocniejsze leki.Myślę,że jak dostosujesz się do zaleceń powinno być dobrze.Powodzenia.
napisał/a: sebekb3 2008-11-21 22:11
Bardzo dziękuje za odpowiedź:) Czyli powinienem jednak zrobić to badanie?:( Co ile robi się prześwietlenie jamy brzusznej? Bardzo dużo mam na głowie... W zasadzie stres ogarnia mnie codziennie i boje się , że nie podołam... Ale próbować zawsze mogę... Czy to są groźne oznaki? Jeszcze raz dziękuje za pomoc:) Niestety przez 5 lat paliłem papierosy... Nie jakoś wybitnie dużo ale jednak...Czy to ma wplyw... Czy to zwiększa ryzyko jeśli tersaz rzuciłem?
napisał/a: dimedicus 2008-11-21 22:36
USG jamy brzusznej,to nie zrobienie zdjęcia RTG.chociaż wykonuje radiolog.Każdy papieros ma wpływ na zdrowie.Jak znaczyłem może to być początek choroby,wiele wyjaśni USG.Pozdrawiam
napisał/a: sebekb3 2008-11-21 22:43
Czyli mogę obawiać się tego najgorszego? Wyżej napisalem ze mialem gastroskopie robioną... To zle napisalem mialem kolonoskopie ok czerwca...
napisał/a: dimedicus 2008-11-22 06:13
Jaki był wynik kolonoskopi.
napisał/a: sebekb3 2008-11-22 08:38
Też w porządku...
napisał/a: dimedicus 2008-11-22 08:46
Czyli jak poprzednio zaznaczyłem jest ostrzeżenie,a co dalej zależy Tylko od Ciebie.