ból w lewej dolnej części brzucha przy ucisku i wdechu

napisał/a: saporo 2013-06-29 09:43
Witam. Od 2dni boli mnie brzuch z lewej strony na wysokości pępka. Ból mi towarzyszy przy ucisku oraz czasami przy wdechu lub wydechu oraz zmianach pozycji(glownie typu wstawanie z pozycji lezacej/siedzacej). O dziwo jak kaszle to mnie nie boli. Ból jest coraz większy z dnia na dzien(ale jeszcze znosny) oraz "jeździ" mi czasami w jelitach i mam gazy. Z tym, ze mam wazenie, ze gazy mi sie tak jakby zatrzymnaly w jelicie grubym i nie moge ich wypuscic. Odkad mnie zaczal bolec brzuch wydalam sie nieproporcjonalnie malo w porownaniu do tego ile jem. I dodam jeszcze, ze nie mam zaparc. Jak juz mi sie zdarzy troszke wydalac to albo zwykly kal albo rzadki.

Kiedys mialem podobne problemy kilka razy bolalo mnie tez po lewej stronie ale nizej i troszke inaczej(tak bardziej kolkowo o ile dobrze pamietam). Lekarz mi wypisal Helicid oraz Duspalin Retard(doraźnie). Duspalinu troche mi zostało i biorę je od tych 2dni ale nic nie pomaga, tylko gorzej.

Czy to moze byc jakas niedroznosc jelita? Powinienem isc niezwlocznie do lekarza? Jakis czas temu znajomy wyladowal w szpitalu z powodu niedroznosci po tym jak go tydzien bolal brzuch i troche sie tego obawiam bo podobno moze to byc niebezpieczne.
napisał/a: saporo 2013-07-03 17:08
Po 5 dniach przestało mnie boleć... Jednak teraz mam biegunkę i to w dodatku bardzo wodnistą. Sama woda z lekkim dodatkiem malutkich rowniez rzadkich kawałkow kału. Mam problemy z trzymaniem kału. 2 razy już mi sie dzisiaj zdarzylo znienacka przy minimalnym napięciu zwieracza wypiscic pod siebie, co nigdy wczesniej nie mialo miejsca. Co chwile latam do wc i sikam odbytem. Już mnie cały odbyt piecze tak mocno, że wycieranie się po jest męczarnią. Jedyna opcja to prysznic lecz sam strumien wody tez jest bardzo bolesny. O dziwo pierwszy raz w życiu mam biegunkę przy, której mnie brzuch w ogóle nie boli, jedynie czasem sie cos przelewa i burczy. Taka biegunkę w sumie miałem raz ale była wywołana sztucznie gdy w dziecinstwie dostalem leki przeczyszczajace przed endoskopią.


Jest jakiś sposób na ten piekący ból odbytu po wyproznieniu? Bo wytrzymac nie idzie. Nawet chodzenie jest bolesne przez pierwsze kilka minut po.
napisał/a: saporo 2013-07-03 23:47
Cos sie nie da edytowac postow.

Przykimalem troche za dnia budze sie, a tu dreszce goraczka i zbiera mnie na wymioty. I teraz strasazne gazy co chwile. I zapomnialem wczesniej napisac, ze w kale mam duzo niestrawionych czesci. Głownie koperek i szczypiorek ale czasem jakies wieksze kawałki czegos niesprecyzowanego.

Bardzo mnie nie pokoi, że wcześniej przez 5 dni mnie bolał brzuch przy ucisku po lewej od pępka. Czy to może być wyrostek jakimś cudem bo slyszalem, ze czasami moze bolec po lewej, a nie po praqwej?
napisał/a: Ell 2013-07-04 08:33
idz do lekarza.