bol w kolanie

napisał/a: Kinia12 2010-03-27 18:22
Od wizyty u lekarza mineło trochę, lekarz nie zapisał mi rehabilitacji (dla mnie to lepiej bo do szpitala mam spory kawałek i musiałam jeździć z rodzicami). Przepisał mi lekarstwa : IBUPROFEN-PABI przez 10 dni po 2 tabletki i PIASCLEDINE 300. po 1 tabletce przez 6 tygodni, kazała też mi już nie nosić stabilizatora stawu kolanowego. Kolano cały czas mnie boli, bulwa nie znika.. Czy te bulwy znikną kiedyś.? Mogę jeździć na rolkach i roweże.? czy lepiej jeszcze zaczekać z takim wisiłkiem dla kolana.?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-27 19:25
PIASCLEDINE 300 ma dość dobą opionię choć sam nie stosowałem więc z własnego doświadczenia Ci nie odpowiem. Imbiprofen działania typowo doraźne.

Jak masz jak to skonsultuj to z innym lekarzem, bo ten chyba nie bardzo już Ci pomoze.
napisał/a: Kinia12 2010-03-27 20:23
No właśnie za bardzo nie mam z kim. Bo w szpitalu przyjmuje jeszcze jeden lekarz, ale ten co mnie prowadzi mówił że miał z nim konsultacje.. A gdzie indziej mama teraz nie ma czasu jeździć bo z dziadziem jest trochę problem bo ma raka i aktualnie jest z nim bardzo źle.. A wracając do tematu to nie potrafisz mi powiedzieć czy te bulwy mogą zniknąć, i czy mogę jeździć na rolkach i rowerze.?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-27 20:28
Kinia12 napisal(a):No właśnie za bardzo nie mam z kim. Bo w szpitalu przyjmuje jeszcze jeden lekarz, ale ten co mnie prowadzi mówił że miał z nim konsultacje.. A gdzie indziej mama teraz nie ma czasu jeździć bo z dziadziem jest trochę problem bo ma raka i aktualnie jest z nim bardzo źle.. A wracając do tematu to nie potrafisz mi powiedzieć czy te bulwy mogą zniknąć, i czy mogę jeździć na rolkach i rowerze.?


Wiesz chyba poprzez neta nikt Ci nie odpowie na to pytanie.
napisał/a: Kinia12 2010-03-27 20:29
:)
napisał/a: Łukasz789 2010-03-27 22:20
Witam wczoraj poślizgnąłem się i upadłem na płytki , upadek był trochę lżejszy bo złapałem się akurat pralki. Teraz boli mnie trochę kolano( czasem go w ogóle niema) i podobno jest lekko opuchnięte.Wszystkie czynności mogę wykonywać normalnie . Po jakim czasie ból powinien minąć.
napisał/a: Kinia12 2010-05-09 15:25
Wiem że zadaje dużo pytań ale strasznie mnie to interesuje i przydaje się mi to. Byłam 2 tygodnie temu u lekarza i opowiedziałam o objawach że gdy np, przebiegnę truchtem 10m to coś mi tak jak by latało w tym kolanie, że gdy zginam i prostuje i boli, łapią mnie straszne bóle. Lekarka kazała stanąć mi prosto oglądała kolano potem kazała się mi położyć i sprawdzała kolano. Ból nie do wytrzymania w kolanie strona dolna prawa. To chyba chrząstka boli też wyżej. Lekarka przepisała mi znów rehabilitacje i tabletki PIASCLEDINE 300 przez 6tygodni. Pytałam z mamą czy można to inaczej leczyć ona powiedziała że nie.. Gdy zażywam te tabletki zaraz robi się mi nie dobrze i muszę pić dużo wody aby mi tylko jej nie wrócił.. Moje pytani: Czy to kolano można tylko tak leczyć? Może z tego wyniknąć operacja lub jakiś zabieg? czy raczej nie?
napisał/a: Grystan 2010-05-09 20:32
Jeśli chodzi o to jaką inną kurację akurat w tym przypadku można zastosować to się nie wypowiem bo nie znam wyników badań i nie jestem specjalistą w zakresie ortopedii. Mogę natomiast wypowiedzieć się jaki leki stosowane są przez lekarzy w problemach ze stawami. Mimo wszystko podstawową sprawą jest rehabilitacja. Podaje się też doraźnie leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, o których już tu mowa była (Ibuprofen, Apo-napro i różne maści). Bez recepty można stosować preparaty glukozaminy, chondroityny, wyciąg z awokado (piascledine), wyciąg z dzikiej róży (Litozin), wyciąg z kłącza imbiru (Zinaxin) co do skuteczności tych leków opinie są podzielone i sporo można ich wyczytać na tym forum . Ciekawą alternatywą jest homeopatia w zwyrodnieniach i stanach zapalnych stawów można zastosować Zeel T w tabletkach i w maści niektórym to pomaga, a lekarze czasem zalecają ten preparat w postaci zastrzyków podawanych dostawowo, ale to już tylko na zlecenie lekarza. Z leków na receptę podaje się też często dostawowo Diprophos (silny lek przeciwzapalny określany mianem blokady) jak również zastrzyki z polimerami hylanowymi (he, he ale trudne słowo) stosowanymi w celu uzupełnienia płynu maziowego. Leków niestety nie jest dużo ale o doborze właściwego może decydować jedynie lekarz prowadzący.
napisał/a: Kinia12 2010-05-09 21:16
Czyli rehabilitacja jest nie zbędna.. Ale nawet jak po 2 seriach (zaczynam 3) nic to nie pomaga? Lekarka powiedziała ze tylko tym mogę leczyć do skutku.. Nawet jeżeli to nie pomaga tylko pogarsza sprawę (ból jest większy, bardziej wiązadło przeskakuje). Mam nadzieje że konsultacja prywatnie pomoże mi bardzie niż tamta lekarka.. M am 13 lat i co bende jeździć przez kilka lat na rehabilitacje? Przecież to jest chore.. Zaniedbuje przez to szkołę i nie tylko bo muszę dojeżdżać do szpitala na rehabilitacje przeszło pół godziny w jedną strone.. Przedtem jeszcze mogłam smarować maścią a teraz ona mi powiedziała "koniec maści"..
napisał/a: zbyniok80 2010-05-09 21:41
Witam
trochę poczytałem ale nie mam jednoznacznego obrazu mojej dolegliwości
mam 30 lat i kilka dni temu wystąpily u mnie bóle w kilanie od tyłu z tym że nie w jednym,a w obu naraz
ostatnio dużo czasu spędzam za kierownicą i przy komputerze, poza tym od 7 miesięcy nie uprawiam sportu ponieważ właśnie zakończyłem leczenie po złamaniu trójkostkowym goleni lewej i ze zwichnięciem stawu skokowego.
czy w związku z tymi wszystkimi faktami bół - rwanie w nogach na wysokości kolan można w jakiś sposób zdiagnozować?
przecież nie mogłem się nabawić jednocześnie urazu w obu kolanach
może to siedzenie mi je dobija?
może stosowanie jakichś maści lub okładów będzie miało kojący wpływ na moją dolegliwość
tylko proszę nie kierować mnie do lekarzy bo po ostatnich miesiącach jestem wręcz praerazony na samą myśl o przychodni
proszę o radę
i z góry dziękuję
napisał/a: Grystan 2010-05-10 00:22
Co do innych możliwości leczenia Pani dolegliwości to zostaje jeszcze artroskopia. Polega ona na wprowadzeniu urządzenia zwanego artroskopem do stawu przez niewielkie nacięcia w jego okolicy pozwala on zobrazować występujące w stawie zmiany i można też wówczas wykonać zabieg chirurgiczny w obrębie kolana. Jednak jest to metoda inwazyjna i najlepiej wykonywać ją w dobrych ośrodkach. Osobiście polecałbym poszukać dobrego ortopedę, u którego można skonsultować wyniki badań i stosowane metody leczenia. Niestety leczenie kontuzji i chorób związanych ze stawami kolanowymi wymaga cierpliwości. Co do Pana dolegliwości to można zastosować doraźnie maści przeciwbólowe i przeciwzapalne typu Fastum czy Naproxen żel i tabletki przeciwbólowe, ale też bez przesady. Spodziewam się że uprawianie sportu nadwyrężyło staw kolanowy prowadząc do zwyrodnień, a siedzący tryb życia, wzrost masy ciała, je uaktywnił? Można zacząć profilaktycznie łykać jakąś glukozaminę (preparatów jest na kopy w aptekach), mi pomagały zimne okłady (prawie jak krioterapia ) kupiłem kompres zimno-ciepły w aptece, włożyłem go do zamrażalki, a potem robiłem okłady. Jednak póki nie wiemy co się dzieje trudno coś konkretnego powiedzieć i szczególnie ostatnia metoda może również zaszkodzić. Obawiam się że jeśli objawy będą się nasilać wizyta u ortopedy będzie niezbędna, bo żeby coś właściwie leczyć trzeba to najpierw dobrze zdiagnozować, a na razie możemy tylko opierać się na domysłach.
napisał/a: Kinia12 2010-05-10 17:02
Dziękuje.;) Mam nadzieję że lekarz do którego się wybieram prywatnie na konsultacje postawi sprawę jasno i mi pomoże.;) Jeśli chodzi o artroskopie to jeżeli by on nic nie mówił to ja zapytam. Czy to jest bolesne? Czy później wkładają nogę w gips? Można od razu wrócić do domu?