bol w kolanie

napisał/a: Kinia12 2010-01-26 12:00
Witam mam problemy z kolanem.
Na początku Śierpnia spadłam na dworze ze schodów murowanych z kamienia poślizgnełam się na nich bo ścierałam schody. Na początku nie było nic, po tygodniu wyszła mała bulwa która robiła się coraz większa.. Mama myślała że ono tylko zapuchło i nie chciała jechać do lekarza. Bulwa zrobiła się bardzo duża i kolano zaczeło boleć, nie mogłam zbytnio chodzić. Wkońcu mama pojechała ze mną do lek. Rodzinnego który dał mi dkierowanie do odpowiedniego lekarza. Dopiero wyszło u niego że mam bardzo dużo wody w kolanie i ścięgno jest naciągnięte. Lekarz kazał zrobić rezenans w którym nic zbytnio nie wyszło, choć woda była ściągnięta (3szczytawki bursztynowej wody) nie mogłam chodzić zbytnio ani go zginać wyszło na to że kolano jest skręcone.. Dostałam skierowanie na USG, rechabilitacje i fizykoterapie.. Po 2 tygodniach jeżdzenia dzień w dzień przyszła pora na USG.. Na USG wyszło że woda jest w kolanie i jest jej sporo do tego pisze mi coś takiego "więzadło boczne o niejednorodnym echogramie w części bliższej co może odpowiadać uszkodzeniu." wiem że chodzi coś ze stawem ale do końca nie wiem co. Jestem umówiona do lek. na 9lutego.. Powiedzcie czy to coś groźnego.?
napisał/a: dimedicus 2010-01-26 12:25
Dziwne,że rezonans nic nie wykazał a wykazało usg.Tak że badanie nie ocenia jednoznacznie zmiany.Obecność płynu wskazuje na stan zapalny,wskazane jest dalsze leczenie przez ściąganie płynu,noszenie opaski uciskowej,stosowanie leków p.zapalnych i p.bólowych.Może to trochę potrwać.Jeśli takie leczenie nie przyniesie rezultatu wskazana będzie artroskopia.
napisał/a: Kinia12 2010-01-26 15:36
A woda może się jeszcze dużo razy odnawiać.? I czy bende mogla w najbliższym czasie ćwiczyć na wf.?
napisał/a: Kinia12 2010-01-26 17:24
A i czy lekarz teraz po ściągnięciu wogy może mi założyć tak zwaną szyne.? Bo mam opaske uciskową z rekulacją zginania.? I o co tak dokładnie chodzi z tym"wiązadło boczne o niejednorodnym echogramie w części bliższej co może odpowiadac uszkodzeniu."? Proszę o odpowiedź.
napisał/a: dimedicus 2010-01-26 17:44
Kinia12 napisal(a):A woda może się jeszcze dużo razy odnawiać.? I czy bende mogla w najbliższym czasie ćwiczyć na wf.?

Trudno ocenić może,to być 2 razy ale wykluczy nie można,ze jeszcze będzie.W najbliższym czasie do wyleczenia z zajęć fizycznych,zero.
Kinia12 napisal(a):A i czy lekarz teraz po ściągnięciu wogy może mi założyć tak zwaną szyne.? Bo mam opaske uciskową z rekulacją zginania.? I o co tak dokładnie chodzi z tym"wiązadło boczne o niejednorodnym echogramie w części bliższej co może odpowiadac uszkodzeniu.

Jak zaznaczyłem wynik badania jest niejednoznaczny,nie będzie potrzeby usztywniania na tym etapie leczenia.Obecność płynu może fałszować wynik i do czasu zlikwidowania wysięku nie można ocenić,późniejsze badanie oceni stan.
napisał/a: Kinia12 2010-01-26 17:58
Na razie rodzice kazali mi w tej opasce chodzić mam ustawione na zginanie 90 stopni.. Jeżeli nie mam założonej opaski i stanę jakoś odruchowo najpierw na tej nodze to kolano tak jakby mi uciekało i z łatwością mogę się przewrócić. Ostatnio odczuwam ból ale nie tylko z przodu ale też z tyłu.. Mam 2 bulwy na nodze jedną na pewno od wody (głównie w załydkach górno-bocznych) a druga jest mniejsza bardziej przypomina pół koło, jest dość twarda.. nawet jak siedzę i kolano nie jest prosto tylko trochę pochylone na bok lewy to odczuwam lekki ból.. A czy fałdy błony maziowej kiedyś znikną.?
napisał/a: dimedicus 2010-01-26 18:11
Kinia12 napisal(a):Mam 2 bulwy na nodze
one powodują właśnie zmiany bólowe.Po wyleczeniu nie będą widoczne żadne zmiany .
napisał/a: Kinia12 2010-01-26 19:57
To dobrze, bo wygląda to okropnie..
Gdy miałam rechabilitacje pani kazała mi robić takie napinania kolana, nie wiedziałam wtedy że mam znów wodę i możliwe że coś z więzadłem bocznym. Mam robić nadal te napinania w domu.? I czy to był dobry pomysł abym chodziła w tej opasce uciskowej.?
napisał/a: Kinia12 2010-01-26 20:17
A i czy są jakieś czynności które mogą pogorszyć sprawę.?
napisał/a: dimedicus 2010-01-26 20:20
Oczywiście opaska jest wskazana,a jeśli jest płyn nie stosował bym ćwiczeń.Nie przeciążać kolana, nogę trzymać wyżej bioder.I koniecznie do lekarza.
napisał/a: Kinia12 2010-01-26 20:26
Do lekarza mam właśnie termin dopiero na 9 lutego, bo wcześniej nie było wolnych terminów. Cały czas mi coś w kolanie przeskakuje gdy go zginam lekko i prostuje.. Czy to jest związane z wodą.?
napisał/a: dimedicus 2010-01-27 08:55
Bez badania fizykalnego nie można ocenić.