Ból w klatce piersiowej

napisał/a: pacman123 2012-12-02 22:21
Mam 17 lat. Od prawie dwóch tygodni utrzymuje sie u mnie ból w klatce pirsiowej. Poczatkowo boalało mnie tylko przy głebszym oddechu,gdy sie zasmiałam( kłóło po prawej stronie w klatce piersiowe) po dwóch, trzech dniach zaczęło mnie bolec cały czas( nie silno, miałam uczucie ze mam mało miejsca w klatce piersiowej, ze coc mnie sciska) teraz znowu bolało tylko podczas głebszego oddechu, a dzisiaj bez powodu zakłóło mnie bardzo mocno i ból chwile sie utrzymywał, teraz czuje lekkie pobolewanie w tym miejscu. dodam, ze od dłużzego czasu bardzo źle sie czuje, mam zwroty głowy, robi mi sie ciemno przed oczami... Czym może to być spowodowane?
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-03 17:41
Witaj. Przez internet to ciężko jest cokolwiek stwierdzić. Kilka pytań na początek:
Od jak dawna utrzymuje się ból ?
Ból jest stały ? Tzn. boli Cię ciągle czy z przerwami ?
Kiedy pojawia się ból ? Po wysiłku, w spoczynku ... itd.
Chorujesz na coś przewlekle ? Przyjmujesz jakieś leki ?
Miałeś wykonywane jakieś badania ? rtg klatki piersiowej, badania krwi ?
Jakies dodatkowe objawy oprócz tych, które wymieniłes ?
napisał/a: pacman123 2012-12-03 21:46
Boli mnie od jakiś dwóch tygodni. Oprócz tego, ze slabo(robi mi sie ciemno przed oczami, kreci mi sie w głowie) se czuje i mnie boli to żadnych wiecej objawów. Boli mnie różnie, czasami mnie ściska( bardzo irytujace uczucie, jakbym miała coś w klatce piersiowej)przez dłuższy czas, a czasami kłuje przy oddechu albo smiechu. Nie choruje na nic, ani nie przyjmuje żadnych leków, nie miałam robionego zadnego przeswietlenia. Nie boli mnie po niczym konkretnym, tzn oprocz oddychania głebszego ból pojawia sie tak po prostu
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-03 22:00
Uprawiasz jakieś sporty ?
Myślę, że dobrze by było gdybyś wykonał morfologie, jonogram, OB, poziom glukozy i rtg klatki i zobaczymy co dalej. To mogą być nerwobóle pochodzące od kręgosłupa, no ale od czegoś trzeba zacząć.
napisał/a: pacman123 2012-12-03 22:02
jestem dziewczyną : ) nie uprawiam żadnego sportu regularnie. Dziekuje za radę
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-03 22:09
Oj to przepraszam bardzo, nie wiedziałem, albo nie doczytałem :((
Tak jak mówię, trzeba zrobić badania krwi, rentgen klatki i dobrze tez miec ekg. Była kiedyś konsultacja u neurologa ?
napisał/a: pacman123 2012-12-03 22:11
nie, nigdy : )
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-03 22:18
Daj znać jak będziesz po wizycie u lekarza :) Jak coś to pytaj. Pozdrawiam :)
napisał/a: pacman123 2012-12-04 21:34
Boje sie iść do lekarza, wiem, że to głupie, ale po prostu mysle, ze nic mi nie powie, tylko zignoruje.
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-04 21:50
Ale naprawdę nie ma się czego obawiać ! Lekarz jest po to, żeby pomóc. Wiem, że trafiają się różni lekarza, ale nie można zakładać, ze zignoruje :)