Ból w klatce piersiowej, ostre duszności zawroty głowy

napisał/a: ewaszwed1992 2013-11-16 19:51
Witam!
Od pewnego czasu mam problemy ze zdrowiem. Otóz od kilku już lat mdleje z utratą przytomności. W ostatnich miesiąc mój stan zdrowia znacznie się pogorszył. Najpierw doszło ciągłe zmęczenie, senność. Czuję jak bardzo szybko bije moje serce, czuje je czasem aż w gardle. Dodatkowo bardzo szybko się męcze. Od jakichś dwóch miesięcy (mniej więcej) doszły mi zawroty głowy, stopniowo zaczynające się nasilać ( do tego stopnia, że nie jestem w stanie chodzić). I do tego te okropne duszności... Występują one u mnie od krótkiego czasu (jakiś miesiąc, półtora) regularnie każdego dnia i stały się tak silne, że czasem nie mogę nawet złapać tchu! Jednocześnie z dusznościami zaczeły się bóle w klatce piersiowej. Czasem są one znośne, a czasem są po prostu bardzo uciążliwe. Często jest tak, że bóle nasilają się przy wdechu. Trzy dni temu miałam ostry "atak". Otóż najpierw zaczęły się duszności( nigdy jeszcze takich ostrych nie miałam). DOSŁOWNIE się dusiłam! Towarzyszył temu tępy ból w klatce piersiowej. Zdretwiały mi stopy, dłonie i nos. Nie mogłam nimi w ogóle poruszać a palce były dziwnie powykrzywiane. Do tego dłonie i stopy zrobiły się sine. Mąż robił mi inhalację, bo sama nie byłam w stanie nawet utrzymać ustnika, a potem gdy duszności trochę się zmniejszyły(mogłam cokolwiek powiedzieć) kazałam mężowi wsadzić mnie do pełnej wanny gorącej wody. Po jakimś czasie przeszło. Pod koniec października leżalam na neurologii miałam robiony rezonans TK głowy EEG, EKG, DOPLER, HOLTER, RTG KLATKI PIERSIOWEJ RTG KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO, MORFOLOGIE I MOCZ. Nikt mi nie powiedział co wyszło w badaniach ponieważ dzis odbierając wypis nie było pani dr. która mnie prowadziła, ale z dokumentacji wynika, że badania wyszły dobrze. W zaleceniach piszę, ze badanie holterem wyszło bardzo złe techniczne,do powtórzenia - w trakcie badanie rytm zatokowy miarowy, średnia częstotliwiość 74/min,min 53/min, max 122/min. Badanie trwało7'30". Próba na PFO -ujemna. Dodam jeszcze, że od paru tygodni okropnie się pocę. Nawet kiedy jest zimno ja przejdę jakieś 500metrow momentalnie jestem cała mokra, a nogi zawsze mam zimne. Co mam dalej z tym robić? Już nie mam siły tak żyć, mam 21 lat i dwoje małych dzieci, te wszystkie dolegliwości odbijają się też na nich.. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry ślicznie dziękuję!
napisał/a: joannanr1 2013-11-16 20:04
Miałaś badania w kierunku boreliozy i hormonów tarczycy?
napisał/a: ewaszwed1992 2013-11-16 20:45
Nie, nie mualam. Mialam tylko te badania, ktore wymienilam. A na czym polega bolerioza?
napisał/a: joannanr1 2013-11-16 20:55
Wiele Twoich objawów może wskazywać na boreliozę jak męczliwość , zawroty głowy , senność ,duszności , przyspieszone tętno.Ja uważam , że powinnaś zrobić badania na boreliozę.Najlepiej Western-Blot w obu klasach.Miałaś kiedyś kleszcza?Masz podwyższoną temperaturę?
napisał/a: ewaszwed1992 2013-11-16 21:09
Mialam kleszcza ale to bylo pare lat temu nie pamietam dokladnie kiedy. A co do temperatury to powiem sczerze, ze w ogole jej nie sprawdzam, ale nie mam jakiejs cieplejszej glowy. Strasznie sie boje, ze jak znowu ze dleje to juz sie nie obudze :( dzis juz chyba z 6 razy omdlalam, ale bez utraty przytomnosci.
napisał/a: joannanr1 2013-11-16 21:14
Jeśli pamiętasz kleszcza to tym bardziej powinnaś zrobić badania w kierunku boreliozy , w razie pozytywnego wyniku od razu zacząć leczenie.Zrób jak najszybciej badania i odezwij się jak będziesz miała wynik.pozdrawiam
napisał/a: ewaszwed1992 2013-11-16 21:20
Dziekuje slicznie za rade. Duzo osob mi wmawia nerwice i fakt, ze jestem nerwowa, ale objawy, ktore mam nie wystepuja tylko wtedy kiedy jetem zestresowana. Sa regularne i z kazdym dniem!! Jest coraz gorzej..
napisał/a: joannanr1 2013-11-16 21:25
Nie twierdzę , że masz boreliozę ale wszystko na to wskazuje.Uważam , że pilnie trzeba to sprawdzić.
Nie ma za co :) Porób badania i odezwij się , pozdrawiam
napisał/a: ewaszwed1992 2013-11-16 21:58
Czytalam teraz o objawiach boleriozy.. Dwa lata temu cos mnie ugryzlo, ale nie wiem co to bylo. Przez rok moze poltora mialam rane na nodze, ktora mnie strasznie swedziala. Jakies 2,3 tyg temu ta rana znowu mi sie pojawila i przesylam jej zdjecie, ktore zrobilam teraz. Wykadrpwalam je zeby bylo lepiej widoczne. Nie jest to duza rana, ma jakies dwa moze trzy cm.. Czy to moze byc ten rumien?
napisał/a: ewaszwed1992 2013-11-16 22:36
Troche wieksze zdjecie, moze ktos sie zna na tych rumieniach ?
napisał/a: joannanr1 2013-11-17 09:38
Rumień pojawia się w krótkim czasie po zakażeniu a czasem nie pojawia się w ogóle.Fakt , że rana się nie goi świadczy o jakimś zakażeniu.Proponuję dołączyć Ci do grupy na Fb , jest bardzo pomocna i możesz wiele dowiedzieć się na temat boreliozy:

https://www.facebook.com/groups/223212764432935/
pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-11-30 15:07
Może tutaj znajdziesz coś dla siebie:

[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdroweserce.html:3my4bexy]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdroweserce.html[/url_special:3my4bexy]