ból w klatce piersiowej oraz wysoka gorączka

napisał/a: Peshek 2009-01-26 16:42
Sprawa wygląda tak: dziś rano przyszła do mnie moja dziewczyna z katarem i lekkim kaszlem i mowi ze ma chyba goraczke,
to zmierzyliśmy było 38 .
w tej chwili ma 39,9 gorączki, katar mokry, suchy-duszący kaszel i mówi że boli ja w klatce piersiowej trochę powyżej mostka.
Nie wiem czy to jest coś poważnego przestraszyłem się tymi bólami w klatce bo cały czas o nich mówi, proszę o szybką odpowiedz :)
napisał/a: Peshek 2009-01-26 16:55
przepraszam ale zapomniałem dopisać że ma wrażenie że coś się jej odrywa nie wiem czy przeczekać gorączkę, czy iść od razu do lekarz , dostała polopirynę pije ciepła herbatę z imbirem i z miodem oraz cytryną, oczywiście leży w łożku.
napisał/a: rudolf2 2009-01-26 18:21
Weź silniejszy lek przeciwgorączkowy - np. Pyralginę. Zrób okłady (chłodne) na głowę, w pachwiny i na brzuch. Do picia podawaj napoje chłodne. Chodzi o to aby organizm ochłodzić, a nie nagrzać. Jeśli nie uda się zbić temperatury lub pojawią się drgawki albo zaburzenia świadomości - idźcie do lekarza.

Pozdrawiam.
napisał/a: Peshek 2009-01-27 00:38
dziękuje za pomoc :) temperatura spadła do lekarza jest w tej chwili jeszcze 4 godzinna kolejka ale okładami i napojami udało się zbić gorączkę do 38,7 poszła spać wzięła paracetamol. Rano do lekarza. pozdrawiam.