ból w klatce, duszność

napisał/a: asmat 2011-11-23 21:33
Witam,

mam 27 lat, jestem Kobietą. Od niedawna mam dość niepokojące objawy a mianowicie: ból w klatce, towarzysząca temu duszność a przy tym drętwienie rąk, słabość i uczucie zbliżającego się omdlenia. Nigdy wcześniej nie zauważyłam u siebie żadnego z ww. objawów. Co to może być? proszę o poradę,

z góry dziękuję, asmat
napisał/a: micrut 2011-11-23 22:03
napisz coś więcej na temat tego bólu...

gdzie dokładnie Cie boli i jaki to ból (ostry, kłujący, gniotący, ściskający, etc)?

co wywołuje ból/duszność? (w jakich momentach się pojawia?) co robisz aby przestało boleć?

Od kiedy to masz/ jak często?

chorujesz na coś?
napisał/a: asmat 2011-11-24 09:18
Ból pojawia się nagle, zazwyczaj po południu i trwa do wieczora. Zaczyna się gdzieś w okolicach krtani a kończy na mostku. Jest to uczucie ucisku, duszności, ciężko to sprecyzować. Objawy te zaczęły pojawiać się od ok 2 tyg. i pojawiają się praktycznie codziennie. Do tego pojawia się uczucie mdłości, słabości. Od lat choruję na astmę jednak nigdy wcześniej nie miałam takich objawów, swoją chorobę znam niemalże na wylot więc tego typu symptomy mnie bardzo niepokoją.
napisał/a: micrut 2011-11-24 17:47
wybierz się do lekarza rodzinnego aby wykonać EKG i wykluczyć ewentualne przyczyny sercowe twoich objawów. Najczęstszą przyczyną niesercowego bólu zamostkowego jest choroba refluksowa przełyku, która może manifestować się właśnie w ten sposób - bez typowych objawów refluksu.

Czy ból nasila się po posiłku lub przy pochylaniu się/pozycji leżącej?